Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

Bir örnek proje daha!

0 312

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Belediyesi’nin öncülüğünde hayata geçirilen ‘Ağaç Giydirme Projesi’ Stadyum Caddesi’ne farklı bir görünüm kazandırdı.

Daha önce Atatürk portrelerinin konularak, ışıklandırma çalışmalarının yapıldığı cadde, son olarak ağaçların farklı el emeği motiflerle giydirilmesiyle birlikte kentin estetiğine farklı bir hava kattı. Stadyum Caddesi üzerinden geçen vatandaşlar bu güzel proje için Başkan Vefa Salman’a teşekkür ederek, ağaçlara giydirilen motiflerin önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Sevgi Yüksel Uzunöz’ün direktörlüğünde işlenen motifler, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Öncü Yürekkorkutan, Temizlik İşleri Müdürü Sedat Çil ve öğrencilerin yardımıyla giydirildi.

- Reklam -

Stadyum Caddesi Renklendi

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1929 tarihinde ağacın dalı uğruna köşkü yürütmesiyle Dünya’ya çevre dersi verdiği kente yakışacak çalışmaları hayata geçiriyoruz” diyen Başkanımız Vefa Salman; “Stadyum Caddesi’nde Atatürk’ün portrelerinin yer aldığı alanı renklendirme çalışması yaptık. Birbirinden güzel el emeği, göz nuru motifler kentimizin en işlek caddesinde yerini aldı. El örgüsü ile yapılmış olan renkli ipliklerle motifleri birleştirerek ağaçlar üzerine uyguladık. Amacımız doğaya dikkat çekerek duyarlılık ve farkındalık oluşturmak. Bunun için de ağaçları kullandık. Bunu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More