Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Başkan Soyer, personeli mutlu etti

0 29
Çınarcık Belediyesi’nde çalışan Belediye Limited Şirketi ve Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliği personellerini ilgilendiren sendika görüşmeleri sonuçlandı.
Taşeron olarak çalışırken Kanun Hükmünde Kararname ile belediye şirketine geçen personelleri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi ile sendikal hakları hakkındaki görüşmeler sonuçlandı.
Çınarcık Belediyesi ile 147 işçi arasında işçilerin sosyal haklarındaki gerekli düzenlemeleri kapsayan sözleşmenin son oturumu Çınarcık Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Başkanımız Numan Soyer , Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar , işçi temsilcilerimiz Bahadır Öz, Murat Güneş, Samet Birinci ve Yunus Emre Tüzel katıldı.
Toplu iş sözleşmesi Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer ile Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar tarafından imzalandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Numan Soyer “Belediye İş Sendikası ile personelimizin sendikal haklarının ilgilendiren ödemeleri belli bir takvime bağladık. Toplu iş sözleşmesinde kurumumuzun haklarını gözeterek , personellimizi de mutlu eden bir karara bağlayarak imzalarımızı attık. İmzaladığımız sözleşmenin personelimiz ve belediyemiz için hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar “Toplu iş sözleşme müzakerelerinde belediye personelinin talepleri doğrultusunda Belediye Başkanımız Numan Soyer’in iyi niyetli yaklaşımı sonucunda arzu ettiğimiz toplu iş sözleşmesini imza altına aldık. Tüm Çınarcık Belediyesi personeline imzalanan toplu iş sözleşmesinden dolayı mutlular ve Başkanımız Numan Soyer’e göstermiş olduğu ilgi ve özenden dolayı teşekkür ederim” dedi.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.