Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Başkan Hüseyin Çetin, ağız değiştirdi

0 624

Karizma İş Merkezi’nin 3. katının Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (YESOB) 10 yıllığına tahsisi konusu Yalova Belediye Meclisi’nde Ak Partili üyelerin oylarıyla 4 yıllığına düşürülmüştü. Daha önceki açıklamasıyla “Esnafı karşısına alanın ömrü uzun olmaz” diyen YESOB Başkanı Hüseyin Çetin, yaptığı yeni açıklamada daha yumuşak bir üslupla konunun tekrar gündeme gelmesi gerektiğini söyledi.

Eylül ayı belediye meclis toplantısında Karizma İş Merkezi’nin 3. Katının Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne tahsisi konusunda alınan karar esnaf çevrelerinde tepkiye neden olmuştu. Belediye başkanlığının 10 yıllık tahsis teklifine karşın Ak Parti grubunun 4 yılda diretmesi sonucu karar oy çokluğuyla alınmış, MHP’li Meclis Üyesi Adnan Kırtay, Ak Parti grubunu protesto ederek meclis toplantısını terketmişti. Konu üzerine YESOB Başkanı Hüseyin Çetin de sert bir açıklama yayınlamış ve “Esnafı karşısına alanın ömrü uzun olmaz. Böyle bir kararla esnafı mağdur edenler 10 bin kişilik esnaf camiasından gerekli cevabı alır” sözlerini sarfetmişti.

Bu açıklamanın arkasından Hüseyin Çetin’den yeni bir açıklama geldi. Çetin, bu kez yumuşak bir üslup kullanarak kararın gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Çetin, konunun gündeme geleceğini bilmediklerini ifade ederek “Belediye meclis toplantısı öncesinde gündem maddesi olarak görüşüleceğini bilmediğimiz bu madde ve sonrasında tahsis için verilen bu karar, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve birliğimize bağlı 10 mesleki oda olarak ve temsil etmiş olduğumuz yaklaşık 10 bin esnaf ve sanatkarı doğrudan etkilemektedir. Toplantı öncesinde gündem ile ilgili bilgimizin olmaması sebebi ile yönetim kurulu olarak gerekli görüşmeleri sağlayıp, YESOB tahsis süreci hakkında meclis üyelerine gerekli hususlar ve yaşanan süreçler hakkında bilgi paylaşımı yapılamamıştır. Anlık yaşanan duyumlar, konu ile ilgili belediye AK Parti Belediye Meclis üyelerimizin bilgisinin olduğunun düşünülmesi ve tarafımızca akabinde yapılan basın açıklaması istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ekim ayı içerisinde yapılacak olan Yalova Belediye Meclis Toplantısında bu konunun tekrar gündeme alınmasının sağlanması ve tahsis süresinin diğer iki protokolde yapıldığı gibi 25 yıla çıkartılmasının yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz” dedi.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.