AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Basına destek ol çağrısı!

Yalova Araç Kiralamacılar Dernek (YOKKDER) Başkanı Murat Kalaycı yerel basını desteklemek için her gün yerel gazetesi satın aldığını söyledi.

Yerel basının desteklenmesi konusunda Yalova ve ilçeler olmak üzere toplam 569 Sivil toplum kuruluşu olduğunu söyleyen Kalaycı; STK’lara çağrıda bulunarak yerel basına Sahip çıkalım yerel gazetelere hak edilen değerin verilmesi konusunda hassasiyetle davranılması gerektiğini kaydetti.

STK’lar olarak yerel basını koruyucu, kollayıcı politikalar üretmeliyiz ve halkın yerel gazete satın alması gerektiğini teşvik etmeliyiz diye vurguladı.

Yalova’da tarafsız, objektif yayıncılık yapan ve birçok basın bulunmakta emekçisine istihdam sağlayan yerel basının ekonomik zorluk içerisinde olduğunu hatırlatan Kalaycı, “Halkın sorunları ile kamu kurumlarının yöneticileri, belediye başkanları, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, odalar ve esnaf birliklerinin tüm çalışmalarını yerel basın sayesinde kamuoyuna duyuruyorlar.

Yerel basın, yerelin, halkın, ve yalova’mızın sesidir. Günlük ve haftalık olarak çıkan tüm yerel gazetelerini satın alarak sahip çıkmalıyız ve abone olmalıyız” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.