reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Başarılı sporcular Belediyespor’a geçti

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başarılı sporcular Belediyespor’a geçti
reklam

Sakarya’da düzenlenen 7. Uluslararası 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Judo Turnuvası’nda birinciliği Türkiye elde etti. Turnuvadan derece elde ederek Yalova’ya dönen Emre Erman ve Elmir Aliyev, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın konuğu oldu.

Türkiye Judo Federasyonu ile Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Serdivan ilçesindeki Sakarya Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya 12 ülkeden toplam 1200 sporcu katıldı. Katılan ülkeler arasında; Türkiye, Fransa, Yunanistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Suriye, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Irak, Gürcistan ve Rusya yer aldı.

Turnuva hakkında bilgi veren Judo Antrenörü Timuçin Biçer, “Yıldız, ümit, genç ve veteranlar kategorilerinde mücadelelerin yapıldığı turnuvada, Yalova’dan 2 sporcumuz derece elde etti. Yıldızlar kategorisinde 50 kg’da yarışan Emre Erman birincilik, Büyükler kategorisi 50 kg’da yarışan Elmir Aliyev de üçüncülük elde etti. Dört gün süren turnuvanın sonunda Türkiye, katılan ülkeler sıralamasında; 58 altın, 53 gümüş ve 102 bronz madalyayla birincilik elde etti” dedi. Gençlerin Yalova Belediyespor’a hizmet vermek istediklerini söyleyen Antrenör Biçer, “Başkanım sizlerin spora ve sporcuya verdiğiniz desteğin farkındayız. Sizden şunu ya da bunu isteyecek değiliz. İmkanlarımız bu konuda yeterli değil. Gençlerimiz, kentimize en iyi hizmeti vermek istiyorlar. Bu yüzden onlarında nezdinde gençlerimizin Yalova Belediyespor da çalışmalarına devam etmesini istiyorum” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, görüşmede yaptığı konuşmada; “Kentimizin sporcuları ile gurur duyuyoruz. Her yarışmadan her turnuvadan sporcularımız elde ettikleri güzel derecelerle dönmesini biliyorlar. Emre Erman ve Elmir Aliyev’in Yalova Belediyespor’a katılmasını onlar kadar bende isterim. Yapılacak turnuvalarda ve yarışmalarda kentimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancım tamdır. Sporcularımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

reklam

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam