reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Balıkçılar, hâl konusunda ısrarlı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Balıkçılar, hâl konusunda ısrarlı
reklam

Yalova Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Erdal Tokalak, Yalova’ya bir balık hâli kazandırma konusunda ısrarlı olduklarını söyledi.

Dereağzı Mevkii’de bir balık hâli kurmayı hedeflediklerini belirten Erdal Tokalak, karasal alanda sıkıntı yaşadıklarını ancak projeden vazgeçme gibi bir durumları olmadığını söyledi. Her ne şekilde olursa olsun projeyi hayata geçireceklerini belirten Erdal Tokalak, “Orayla ilgili alternatif düşündük. Bunu da yakında açıklayacağız. Bu balık hali Yalova için olmazsa olmaz. Yasal olarak altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Fiziki olarak bunlar yapılıyor. Onlar yerine otursun, alternatif planımız hazır. Çok kısa süre içerisinde Yalova halkına mezatla ilgili müjdeyi vereceğiz” dedi.

Çevre iller istemiyor

Yalova’da bin civarında tekne bulunduğunu ve sektörün 10 bin kişiye ekmek kapısı olduğunu dile getiren Erdal Tokalak, şöyle devam etti:

“Çevre iller oraya bizim mezat kurmamızı istemiyorlar çünkü kaymağını onlar yiyorlar. Bir kere buraya bunu kurduğumuzda Yalova’ya büyük girdisi olacak. Bu işin KDV’si Yalova’ya kalacak. Bunun yapılmaması için uğraşıyorlar. Kooperatifimiz bu noktada kilit durumda. Biz savaşımızı veriyoruz ve onlardan şu an dört adım öndeyiz” dedi.

reklam