Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Aylin Nazlıaka , Fazlaca ve kadın girişimcileri kutladı

0 16

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Yalova’daki temasları kapsamında Altınbelde Altınova ve Beldeleri Kadın Girişimciler Birliği İşletme Kooperatifi’ne ziyarette bulundu. Nazlıaka, Kooperatif Başkanı Yasemin Fazlaca’yı ve kooperatif üyelerini girişimciliklerinden ötürü tebrik etti.

Yaşam Hak Otobüsü’yle birlikte Türkiye’yi dolaşan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Yalova’daki yoğun programı esnasında Altınova’ya ziyarette bulundu. Başkanlığını önceki dönem CHP Altınova Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca’nın yaptığı Altınbelde Altınova ve Beldeleri Kadın Girişimciler Birliği İşletme Kooperatifi’ni ziyaret eden Nazlıaka, burada kooperatif üyeleriyle buluştu.

Yasemin Fazlaca tarafından karşılanan Nazlıaka, kooperatifin üretim alanında incelemelerde bulundu, sacın başına oturarak erişte pişirdi. Kadınları tek tek tebrik eden Aylin Nazlıaka, Kooperatif Başkanı Yasemin Fazlaca’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Nazlıaka, en önem verdikleri konuların başında kadın istihdamının geldiğini belirterek “Özellikle kadın istihdamını arttırmaya çok önem vereceğiz. Çünkü biliyoruz ki özellikle pandemi döneminde ayrımcılık daha da derinleşti. Geniş tanımlı kadın işsizliği yüzde 43’lere kadar çıktı. Onun için hem kadınların iş bulabilirliğini arttırmak, hem kadınların meslek sahibi olmasını sağlamak, hem kadın girişimciliğini arttırmak için birtakım politikalarımız var” dedi.

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç ve partili yöneticilerin de katıldığı ziyaret sonunda Yasemin Fazlaca, Nazlıaka’ya günün anısına kooperatif ürünlerinden hediye etti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.