Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Avni Kurt şimdiden açıkladı: Adayım

0 98

Önceki dönem Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Ajans Yalova’nın Youtube kanalında Genel Yayın Yönetmeni Nedim Güler’in konuğu oldu. Çınarcık ve siyasi gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kurt’un hedefinde Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer vardı. Kurt, 2024 seçimlerinde aday olacağını da şimdiden açıkladı.

2019 seçimlerini 16 oyla kaybeden Kurt, kanuni haklarını kullanamadıklarını söyledi. Soyer’in sandıkların yeniden sayılmasını kabul etmesi gerektiğini ifade eden Kurt, “Keşke sayılsın deseydi. Aynı durumda olsa ben açtırırdım. Ne olacak ki? Aynı köyün insanlarıyız” yorumunu yaptı” dedi.

Numan Soyer’i başarılı bulmadığını ifade eden Avni Kurt, şöyle konuştu:

“Hala kendini seçim döneminde zannediyor. Ancak kendisi artık belediye başkanı. Daha çok hizmete odaklanması lazım. 2 yıl oldu, gördüğümüz bir şey yok. Belediye sitesinde halen benim dönemimde yapılmış projeler duruyor. Üzerine iki tane proje ilave etmiş”

Kendisiyle ilgili Numan Soyer’in sarfettiği “israf dönemi sona erdi” sözleri hatırlatılan Avni Kurt, kendisinin büyük bir borç yüküyle devraldığı belediyeyi borcu azaltarak ve yatırım yaparak bıraktığını söyledi. Avni Kurt, “Üstelik bunu muhalefet partisi belediye başkanı olarak başardım. 5 yılda devletimden bir çöp tenekesi alamadım. Muhalefet belediye başkanıyken çok daha başarılıydım. 58 ay gününde maaş ödedim. Şu anda iki aydır yarım maaş ödüyor” diye konuştu.

“Usulsüz şekilde adam alınıyor, usulsüz şekilde kredi kullanılıyor. Sizin hiç doğru işiniz yok mu” diyen Avni Kurt, Soyer’in belediyeyi borç batağına sürüklediğini de iletti.

Avni Kurt, Nedim Güler’in “Aday mısınız” sorusuna ise “Önümüzdeki dönem için evet, aday adayıyım” diye cevap verdi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.