reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Arşivler unutmaz

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Arşivler unutmaz
reklam

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin geçtiğimiz hafta sonu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında söylediği sözlerin yarattığı polemik devam ediyor.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Sarayın sözcüsü müsün, haddini bil” diye seslenmişti. İnce’nin bu sözlerine MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular sert çıkmış ve İnce’yi “hadsizlikle” suçlamıştı. Topçular’ın bu açıklamalarına da CHP İl Başkanı Özcan Özel’den geldi. Özel, yaptığı yazılı açıklamada, Topçular’a arşivleri hatırlattı. Özel, Topçular’ın “Engin Alan tutuklandığında neredeydiniz?” şeklindeki sorusuna, “Sn. Topçular’ın arşivlere bakma ihtiyacını bile duymadığını görüyorum. Sn. Topçular, unutmuş olabilir ama arşivler ortada, kısa bir araştırma yapmak isteseydi görürdü” dedi.

https://ajansyalova.com/topculardan-inceye-sikletin-yetmez/

Başkan Özel, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“21.02.2012 yılında Milletvekilimiz Sn. İnce, o zaman CHP Grup Başkanvekiliydi. Ordumuz üzerinden silindir gibi geçen FETÖ’yle işbirlik içinde olan zamanın iktidarına karşı Silivri Mahkemeleri önünde amansız bir mücadele içindeydi. Ülkemizin en üst düzeydeki komutanlarının ne hallere düşürüldüğünü bu mahkeme önlerinde canlı tanığı olan Sn.İnce, Genel Kurmay eski Başkanı Org. İlker Başbuğ başta olmak üzere tüm cezaevinde tutuklu olan mahkûmların savunmalarını takip etmiş ve kendileriyle birebir görüşmüş olan bir kişidir. Bunların arasında MHP Milletvekili olan ve Silivri’de tutuklu yargılanan Sn. Engin Alan da bulunmaktadır. Daha o zaman hiçbir MHP yetkilisinin ziyaret dahi etmediği Sn. Alan’ı ziyaret edenlerin ilk başında Sn. İnce gelmektedir. Ve aynı zaman da twitter hesabından attığı tweetleri ile Sn. Alan’a destek vermiştir. Bu tweetleri kendisinin okuması için de gönderebilirim. Dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden gösterilen TSK’mizin değerli subaylarını savunan Sn. İnce için Sn. Topçular’ın,‘Engin Alan tutukluyken neredeydiniz?’ demesi haksızlıktır. O gün FETÖ’cü mahkemelere karşı mücadele verenlere karşı da saygısızlıktır”

Özel, Topçular’a yönelik sözlerini “Sn. Topçular bu sorusunu  ‘Kumpas Davasının Savcısıyım’ veya ‘Ayağa kalkmadı, bedelini ödedi’ diyenlere sorması daha anlamlı olmaz mıydı? Aynı zaman da ‘Milliyetçiliği biz ayaklar altına aldık’, Habur’da 7 dakikada yargılanıp salıverilen PKK’lılara karşı Diyarbakır Meydanlarında ‘megri, megri’ diye haykıranlara bu soruları yöneltmesi daha şık olmaz mıydı? İktidarın sözcüsü olmayı, Sn. Topçular Genel Başkanı Sn. Bahçeli’ye yakıştırıyorsa söyleyecek sözümüz yoktur” dedi.

https://ajansyalova.com/bahceliye-meydan-okudu/

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in ‘Vallahi-dillahi de Türkmenlere gitmiyordu’ sözlerini de hatırlatan Özel, “AKP mafyalaşmış, çeteleşmiş, meşruiyetini kaybetmiştir. AKP silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, kan döken, can alan teröristlerin aparatı haline gelmiştir. Bu utanç verici durum Türkiye’yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir. Erdoğan, hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir?’ sorusunu soran kişi olduğunu da görecektir. Sn. Topçular’ın açıklama yapmadan önce arşiv taraması yapması ya da yaptırması daha sağlıklı olacaktır. Öyle ki geçmişte söylenilen sözleri kişiler unutsa bile arşivler unutmamaktadır” diye konuştu.

 

reklam