Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Armutlu Sahillerinde temizlik yapıldı

0 18

Armutlu Belediyesi ekipleri havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte plajlardaki temizlik çalışmalarını arttırdı. İlçedeki plajlarda çalışmalar yapan ekipler kumu eleyerek yeniden tesviyesini gerçekleştirdi.

Yaz ayları öncesinde sahil bandı üzerinde yürütülen çalışmalara ağırlık veren Armutlu Belediyesi, vatandaşların ortak kullanımında olan alanların sezona hazırlanması amacıyla bakımlarını gerçekleştiriyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda sezon öncesinde plaj temizliklerine başlandı. İlçe genelindeki plajlarda temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler önce kumu eleyerek kum içerisindeki yabancı maddeleri ayrıştırdılar. Daha sonra kumu plaja yeniden tesviye ederek plajı sezona hazırladılar. Öte yandan dalgalarla kumsala taşınan yosunlarda temizlendi.

Armutlu Belediyesinden yapılan açıklamada” Belediyemiz Temizlik İşleri ekipleri sahil temizleme ve düzenleme çalışmalarına bugün İskele – Tavşantepe arasında yaptığı çalışmalarla devam etti. Bu bölgedeki çalışmaların ardından Tavşantepe bölgesinde çalışmalara devam edilecektir.” denildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.