Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Altınova’da kadın, ekonomiye katılıyor

0 12

Altınova Belediyesi, kadınların ekonomik ve sosyal hayata kazandırılmaları amacıyla hazırladığı proje kapsamında kurduğu Yöresel ve Doğal Ürünler Satış Çarşısı, büyük ilgi görüyor.

Hersek Sahili’nde devam eden Altınova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı Haftası Etkinlikleri devam ederken Altınova Belediyesi tarafından ilçedeki kadınlara tahsis edilen Yöresel ve Doğal Ürünler Satış Çarşısı, ziyaretçi akınına uğruyor. Çarşıyı Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve eşi Nagehan Özyiğit ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral da gezerek alışveriş yaptılar.

ALIŞVERİŞ YAPTILAR

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve eşi Nagehan Özyiğit ile Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, Hersek Sahilinde kurulu bulunan Yöresel ve Doğal Ürünler Satış Çarşısını gezerek alışveriş yaptılar. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Yöresel ve Doğal Ürünler Satış Çarşısında ilçedeki kadınların gerek ekonomik gerekse sosyal hayatta etkin olmalarını amaçladıklarını söyledi.

REYONLAR ÜCRETSİZ TAHSİS EDİLDİ

Yöresel ve Doğal Ürünler Satış Çarşısındaki reyonların ilçedeki kadınlara ücretsiz tahsis edildiğini söyleyen Başkan Oral, “Kadınlarımız ürettikleri yiyecek ve içecekleri, el emeği göz nuru eşyaları satışa sunuyor. Buradaki tüm ürünler tamamen ev ve el yapımı doğal ürünler olmaktadır. Burada istihdama katılacak olan bayanlarımız hem ev ekonomilerine hem de ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktadırlar. Turizm sektörünün ilçemizde gelişmesi ile sıcak para hanelerimize girmektedir” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.