Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Altınova’da Camiler Bayrama hazır

0 9

Altınova Belediyesi ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Sosyal mesafe kuralına uygun kılınacak bayram namazı öncesi, Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Temizlik İşler Amirliği ekipleri, ilçe genelindeki camilerde temizlik ve ilaçlama çalışması yaptı. Camilerin çevre ve bahçe düzenlemesi ve dezenfeksiyonu ile cami içi halı, pencere, kapı, ayakkabılık, mihrap, kürsü ve minberini temizleyen ekip, dezenfeksiyon ile daha temiz olmasını sağladı. Özel araçların ve tekniklerin kullanıldığı temizlik çalışmalarında buharla yıkanan cami halıları mikroorganizmalardan da arındırıldı.

SADECE RAMAZAN’DA DEĞİL

İlçede bulunan camilerin bakım ve temizlik çalışmalarının sadece Ramazan Ayına yönelik bir uygulama olmadığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Biz ilçemizdeki tüm camileri temizliklerini diğer aylarda da periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. Bu konuda oldukça hassasız” diye konuştu.

ORAL’A TEŞEKKÜR

Cami görevlileri de yaptıkları açıklamada Başkan Oral ve cami hizmetlerinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Altınova Belediyesi’nin bu hizmetini takdirle karşılıyoruz. Camilere sadece temizlik hizmeti verilmiyor, çevre düzenlemeleri başta olmak üzere camilerimizin her türlü ihtiyaçlarını belediye karşılıyor. Böylesine hayırlı hizmetler için ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.