DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Altınova, sonunda plaja kavuşuyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Altınova Belediyesi tarafından Hersek Sahili’nde başlatılan hummalı çalışma sonunda vatandaşlar, Ağustos ayı içerisinde denize girebilecek.

Milli Savunma Bakanlığı döneminde Fikri Işık’ın imzasıyla, Hersek bölgesindeki askeri alandan bin 40 hektarlık kısmın Altınova Belediyesi’ne verilmesinin ardından vatandaşlar denizle buluşacak.

 width=Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği tarafından bölgede bir kilometrelik alanda başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Halk plajı, kadınlar plajı ve özel plajın yer alacağı ilk etapta tüm altyapı çalışmaları devam ediyor. Kısa sürede tamamlanacak çalışmalarda elektrik, kanalizasyon ve su sıkıntısı ortadan kaldırılacak. Geniş yollar ile ulaşımın sağlanacağı sahilde; büfeler, wc, duş ve soyunma kabinleri hazır hale getirilecek. Hersek sahilinde vatandaşların can ve mal güvenliği için de özel güvenlik personelleri ile ilk etapta 2 cankurtaran görev yapacak.

 width=Askeri bölgeden devralınan bölgede yapılan çalışmaları yakından takip eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu sahil, yaz aylarında bölgemizin en gözde mekânları arasında yer alacak. 3 yıldır Mavi Bayrak çalışmaları yapılıyor. Alınan tüm numuneler olumlu. En önemli projelerimi bu bölgede yer alıyor. Kademeli orak bölge için hazırladığımız projeleri de hayata geçireceğiz. Yapılan yatırımlarda bizlere destek olan hükümetimize ve parti teşkilatımıza ilçe halkımız adına teşekkür ederim” diye konuştu.

reklam