Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Altınova MYO’yu Binali Yıldırım açtı

0 622

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Türkiye’nin son Başbakanı ve  AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Yalova Üniversitesi’ne bağlı Altınova MYO’nun açılışını yaptı.

Sabah saatlerinde Altınova’ya gelen Binali Yıldırım’ı Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Yalova İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Yalova İl Jandarma Komutan Vekili Alb. Özkan Seyrek, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, akademisyenler, daire amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından çini plaket taktim edilirken 14 yıl önce Altınova’ya yaptığı ziyaretten bir fotoğraf hediye edilen Binalı Yıldırım, belediyenin anı defterini de imzaladı. Ardından Binalı Yıldırım ve beraberindekiler Başkan Oral’ın makamında kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından Altınova Belediyesi 15 Temmuz Şehitleri Anıtını ziyaret eden Binalı Yıldırım ve beraberindekiler, şehitler için ‘Fatiha Suresini’ okudular. Ardından yürüyerek Altınova Meslek yüksek Okulu (MYO) binasına geçen Binalı Yıldırım, esnafları selamlayıp vatandaşlarla sohbet etti.

ALTINOVA MYO AÇILDI

Altınova Meslek Yüksekokulu da Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle açıldı. Açılış töreninde konuşan Binali Yıldırım, bu okulun açılmasında emeği olan herkese teşekkür ederek, “Belediye Başkanımız Metin Oral, bu binayı 5 yıllığına kiralamış. Burada eğitim öğrenim görecek olan gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

- Reklam -

YILDIRIM’DAN TERSANECİLERE BİNA TALİMATI

Yıldırım, şöyle devam etti:

“Ben bu meslek yüksekokulunu şimdi buradaki Altınova tersanelerine emanet ediyorum. Belediye başkanımız adımı attı ve çok hızlı bir şekilde bu binayı 5 yıllığına kiralayarak kirasını da ödemeyi üstlendi. Ama denizcilere yaraşır çok güzel bir meslek yüksekokulunu Altınova tersanecilerinden bekliyorum. Aynı zamanda üniversiteden sınıf arkadaşım olan Tersane Girişimcileri A.Ş yönetim kurulu başkanı Şükrü Fazıl Uzun’a bu görevi veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Denizciler yaparsa en güzelini yapar. Benim buralarda hatıralarım ve geçmişim çok fazla. 12 Eylül darbesinde ben Karamürsel Eğitim Komutanlığında askerdim. 15 Temmuz darbesinde de kalkışmacılara karşı milletimize beraber büyük bir zafer yaşadık. Allah burada okuyan gençlerimizin bahtını açık etsin”

“MİLLETİMİZ, BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NIN YANINDADIR”

Binali Yıldırım, konuşmasında Barış Pınarı Harekatı’na da değindi. “Ülkemiz ve milletimiz, orada mücadele veren terör odaklarını yok etmek için gece, gündüz çalışan kahraman Mehmetlerimizin yanındadır. Duasıyla, desteğiyle onlarla beraberiz. Rabbim onların gücünü arttırsın” diyen Yıldırım Altınova’nın dünyanın önemli tersane merkezlerinden biri haline geldiğini kaydetti.

Yıldırım, “1 milyar dolarlık gemi inşa ve bakım ihracatımızın 300-350 milyon dolarını da bu bölge sağlıyor. Birçok özellik arz eden gemilerin yapımı burada gerçekleştiriliyor. Gittikçe bu bölge dünyanın en önemli bakım ve onarım merkezleri haline geliyor” dedi.

Ardından Yıldırım, protokol üyeleriyle yüksekokulun açılış kurdelesini kesti ve okulu gezdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.