Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Alevi vatandaşa çirkin söylem!

0 41

Yalova Adliyesi’nde çalışan Filiz Yıldız isimli bir vatandaşa etnik ve dini kimliği üzerinden saldırıda bulunulmasına Yalova Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’ndan büyük tepki geldi. Vakıf Başkanı Fikret Demir, düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Fikret Demir açıklamasında ”Bu yüzyılda halen Alevi-Bektaşi inancının birileri tarafından sorgulandığını görmekteyiz. Bir canımıza atılan iftira ve karalamalara kayıtsız kalmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz.” dedi.

Başkan Fikret Demir, ”Filiz Yıldız. Kendisi Yalova adliyesinde memur olarak çalışmaktadır. Tuncelili ve Alevi kimliğinden dolayı nasıl memur olmuş gibi çirkin söylemlere maruz kalmıştır.” dedi.

“Bizler her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi Cumhuriyetin ve laikliğin yılmaz savunucularıyız” diyen Fikret Demir, ”Temel hak ve hürriyetler içerisinde siyasal inançsal ve kültürel düşünce özgürlüğünü savunmaktayız. Bizler Kerbela’dan bu yana Maraş’ta Çorum da, Sivas’ta vurulduk yakıldık katledildik. Acımız halen ilk günkü gibi çok taze.” dedi.

Konuyla ilgili basın toplantısı yapıldı.

Kimse bizim vatanseverliğimizi sorgulayamaz

“İki cihan serveri Hz.Muhammed Mustafa ve Hz.Ali’nin Ehlibeytin sevdalılarıyız” diyen Yalova Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Fikret Demir şöyle devam etti;

“Bizi kimse bu ülkenin düşmanı olarak gösteremez. Bizler 72 Millete bir nazarda bakarız. Kimse bizim vatanseverliğimizi sorgulayamaz. Genç bir kardeşimizi etnik kimliğinden dolayı toplum önünde rencide edemez. Her yurttaşın olması gerektiği gibi Alevilerde iyi birer yurtseverdirler. Biz vakıf olarak bu olayın takipçisi olacağız. Filiz Yıldız ve onun gibi bu tür suçlamalara maruz kalan herkesin etnik-köken fark etmeksizin yanında olacağımızı beyan etmekteyiz. Tüm kamuoyuna duyurulur.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.