Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Aksa ve Akkim, Devler Ligi’nde

0 894

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Akkök Holding bünyesinde Yalova’da faaliyet gösteren dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik ile sektörünün öncü şirketlerinden Ak-Kim Kimya, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde bu yıl da üst sıralarda yer aldı.

‘Devler ligi’ olarak bilinen İSO 500 listesinde Aksa Akrilik, 2018 yılında gerçekleştirdiği 3.664.920.993 TL tutarındaki üretimden net satışla 41. sırada yer alırken, Ak-Kim, 2018 yılında gerçekleştirdiği 769.262.615 TL üretimden net satış rakamıyla listede 54 basamak yükselerek 266. sırada yer aldı.

- Reklam -

1971 yılından beri Yalova’da faaliyet gösteren Aksa Akrilik, 1200’den fazla çalışanı ve 502 bin metrekarelik alana yayılan üretimiyle dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi konumunda. Üretimdeki başarısının yanı sıra uyguladığı yönetim sistemleri, çevre uygulamaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkan Aksa Akrilik, geniş ürün gamı sayesinde halıdan döşemeliğe, süveterden çoraba, iplikten el örgüsüne, kadifeden kilim, battaniye, tente ve endüstriyel filtrelere kadar çok çeşitli alanlara tekstil ve teknik tekstil hammaddesi tedarik ediyor.

1977 yılında Yalova’da kurulan Ak-Kim Kimya ise, entegre üretim tesislerine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Şirket; temizlik, kimya, tekstil, kâğıt, su arıtma, gıda, metal, zirai ilaç, enerji, yapı, maden, plastik ve inşaat gibi farklı sektörlere yönelik kimyasallar üreten yapısıyla sektörde özel bir yere sahip. Temel kimyasallar ve performans kimyasalları alanında faaliyet gösteren Ak-Kim Kimya, iştirakleriyle birlikte 6 farklı lokasyonda yüksek teknolojiye sahip üretim tesisleriyle 6 kıtada ulusal ve global birçok markaya hizmet veriyor.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.