Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Akasya’ya ‘beton park’ tepki çekti

0 475

Yalova’nın sahil şeridinde bulunan Akasya Plajı’na yapılan park yenilemesi CHP ve İyi Parti’nin tepkisine neden oldu. CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve İyi Parti İl Başkanı Erol Tatar, uygulamanın yanlışlığına değindi.

Yalova’da yaz aylarında vatandaşların denize girip, dinlenmek ve vakit geçirmek için kullandığı Akasya Park Plajı’nda Yalova Belediyesi tarafından başlatılan park yenilemesi siyasi partilerden tepki gördü. Parkta yeşil alanların kaldırılarak beton zemin yapılmasına CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve İyi Parti İl Başkanı Erol Tatar, sert tepki gösterdi.

İki müteahhit fazla kazansın diye…

CHP İl Başkanı Mehmet Gürel, “Parklar böyle yenilenmez. Akasya Park’ı yaşamayan, orada anıları olmayan insanlar bu betonlaşmadan rahatsız olmayabilirler. Bu park alanındaki yeşil alanı, toprağı hoyratça azaltan değişiklik yanlış tasarlanmış. Kumsalla Gazipaşa Caddesi arasında yeşil kalmamış. Çok daha doğrusu ve güzeli yapılabilecekken bu yanlış uygulama kabul edilemez. Yalova’ya ihanet etmeyin. İki müteahhit daha fazla para kazanabilsin diye ihale dosyalarını betonla doldurmayın” yorumunu yaptı.

Yeşil görünce dayanamıyorlar

İyi Parti İl Başkanı Erol Tatar ise mimar olarak oranın projesinde kendisinin de imzası olduğunu hatırlattı. 10 sene öncesinde yapılan projenin anlaşılmaz bir şekilde bozulduğunun altını çizen Başkan Tatar, “Gerçekten yazık günah. Vatandaşların dinlendiği, yeşil alanda nefes aldığı bir yerde bu işe neden kalkışılır anlamış değilim. Park yapılıyorsa başka bir bölgede bu iş yapılabilirdi. 10 sene evvel orasının yenilenmesi projesinde benim de imzam var. Belediye Başkan Vekili’ni kimse uyarmıyor mu? Ya da bu işleri bilen kişilerin uyarıları mı dinlenmiyor? Bunların zihniyeti hep aynı. Kaz Dağları’nda, İkizdere’de, Yalova’da değişmiyor. Nerede bir yeşil görürseler ya kepçeleri sok yok et ya da bas üstüne betonu yok olsun gitsin. İşi ehline vermezsen böyle olur işte” diye konuştu.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.