DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Akasya Plajı’nda temizlik  

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan ve şehir içinde tek plaj olma özelliğine sahip olan Akasya Plajı Yalova Belediyesi tarafından temizlendi.

Geçtiğimiz hafta sonu Akasya Plajında incelemelerde bulunan, burada vatandaşların taleplerini birebir dinleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatı doğrultusunda temizlik çalışmalarına başlandı.

Vatandaşların talep ve isteklerini kısa zamanda çözmeye çalıştıklarını belirten Başkan Salman; “Geçtiğimiz hafta sonu ‘Gezici Şeffaf Oda’ programımızın ardından, bu bölgede incelemelerde bulunmuştuk. Burada denize giren bazı vatandaşlarımız örnek bir davranış göstererek gönüllü olarak plajı temizlediklerini yanıma gelerek söylediler. Bizden de sezon öncesi yaptığımız gibi kapsamlı bir temizlik çalışması talebinde bulundular. Kısa sürede vatandaşlarımızın bu talebini yerine getirerek Akasya Plajının temizliğini gerçekleştirdik” dedi.

 width=“Temiz Bırakmak Vatandaşın Elinde”

Akasya Plajının temiz tutulmasında vatandaşlara büyük görev düştüğünü belirten Başkan Salman; “Biz ne kadar temizlik yaparsak yapalım, öncelikle vatandaşlarımızın plajı temiz tutmak için çaba göstermesi gerekiyor. Yanında getirdiği yiyecek, içeceklerin çöplerini, sigara izmaritlerini plaja atarsa bu kirliliğin önüne geçmek imkansız. Plajı nasıl bulmak, nasıl görmek istiyorlarsa öyle bırakmaları gerekir” dedi.

reklam