Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

AK Parti’den kadına yönelik şiddete karşı açıklama

0 19

AK Parti Yalova Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

AK Parti İl Başkanlığında basına kapalı yapılan açıklamada, Battal, her yıl olduğu gibi bu yıl da şiddetle mücadele çağrılarını tekrarlamak için 81 ilde eşzamanlı olarak toplandıklarını ifade etti.

AK Parti’nin kadın kolları teşkilatları olarak bir kez daha doğru, adaletli ve vicdanlı olanı haykırdıklarını aktaran Battal, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün yılın sadece bir gününe hapsedilmiş, kalan 364 günde unutulan bir gün değildir. Maalesef bugün ve kalan her gün kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddet devam ediyor. Tüm çabalara, çığlıklara, kanunlara rağmen. Bahaneleriyle kaim bazı cahillerin elleri, dilleri kadınların, çocukların bedenlerine, ruhlarına adeta bir balyoz gibi iniyor. Şiddet bizim turuncu çizgimizdir demiştik. O çizgiyi aşanlarla çetin mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da sürecektir.” 

“Şiddetle mücadelede yolumuza kararlılıkla devam ettiğimizi gür sesimizle haykırıyoruz”

Kadına yönelik şiddetin sadece bir kişiye yönelmiş bir tehdit olmaktan çok uzak olduğunu ve bu eylemin tüm toplumun huzuruna kast ettiğini aktaran Battal, şiddetin aileyi parçaladığını, geriye hayatını kaybetmiş ya da travmalarla dolu kadınları, mutsuz çocukları ve karanlık bir gelecek bıraktığını söyledi.

AK Parti’nin, kadın erkek milyonlarca üyesiyle 18 yıllık iktidarı boyunca kadının hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğuna inancını defaatle kanıtladığına dikkati çeken Battal, şunları kaydetti:

“Kadını toplumdan, siyasetten, hayattan ayrıştıran her türlü zihniyetle vazgeçmeden, sonuna kadar mücadele etmiş, büyük başarılara imza atmıştır. ‘Kadınlara karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir’ diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli hanımefendi, her platformda samimiyet ve duyarlılıkları ile yıllardır kapsamlı mücadeleler sürdürmüştür. Bu sayede kadına ve aslında insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edilmiştir. Hükümetimiz ve bakanlıklarımız şiddeti durdurmaya yönelik yoğun çaba göstermiştir. Halen devam eden bu mücadelede hem şiddet uygulayanlara karşı yaptırımları artırmış, hem de şiddete maruz kalan kadınlara maddi ve manevi destek vererek hayatlarına umut olmuştur. Biz hiçbir zaman bahanelerin arkasına saklanmadık, imkansızlıkların partisi olmadık. Bugün bir kez daha tüm popülist yaklaşımları elimizin tersiyle iterek şiddetle mücadelede yolumuza kararlılıkla devam ettiğimizi gür sesimizle haykırıyoruz.”

“Her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz”

Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarını alabilmek için Diyarbakır ve Şırnak’ta oturma eylemi başlatan kadınları hatırlatan Battal, onların onurlu direnişleriyle alçaklarla mücadelede kendilerine örnek olduklarını aktardı.

“Onlar şiddetin kimlerden ve nasıl geldiğinin en yakın şahitleri olarak aramızda duruyorlar. Onların da acılarının dinmesi için çalışıyoruz, çabalıyoruz.” diyen Battal, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bugüne kadar şiddetle çok yönlü bir mücadele verilmiştir, verilmeye devam edilmektedir. Ancak gidilmesi gereken yol uzundur. Bu uzun yolda tüm tarafların, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun el birliği yapması şarttır. Her türlü canlıya yönelik şiddetin yeryüzünden silindiği bir dünya duasıyla, 5 milyonu aşan kadın üyemizle AK kadınlar olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizliğimizle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de şiddete karşı turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.”

 
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.