reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Ak Gençlik’ten şehit ailelerine mektup

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ak Gençlik’ten şehit ailelerine mektup
reklam

Ak Parti Yalova Gençlik Kolları üyeleri, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine mektup yazdı.

Ak Parti’li gençler yazdıkları posta yoluyla şehit ailelerine yolladı. Mektupları yollamadan önce Gazipaşa Caddesi’nde bulunan postane önünde Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’in de katıldığı bir basın açıklaması yapıldı.

 width=Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Furkan Karamercimek, yaptığı açıklamada, “15 Temmuz gecesi vatanları için gözlerini kırpmadan şehadete yürümüş şehitlerimizi minnetle anıyor ve sizleri selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile selamlıyorum.  15 Temmuz gecesi vatan savunması için bir destan yazan şehitlerimizin ailelerine özel kendi el yazılarımızla yazdığımız 250 mektubu Türkiye’nin dört bir yanına göndermek için bugün bir araya geldik. 15 Temmuz’un seneyi devriyesine yaklaştığımız bu günlerde şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerine mektuplarımızda hep bir ağızdan dedik ki ;

“Anam, bacım, kardeşim,

Bu mektubu Yalova’nın Ak gençleri olarak sizler için kaleme aldık. Her kelimede duygulandık, her satırda ağladık. Bazen kalem yuvarlanıp düştü elimizden, bazen ise göz yaşlarımız ıslattı kağıdı.. Ama bu vatan için toprağa düşen milyonlarca şehidimizi hatırladığımız her an daha da gurur doldu yüreğimiz. Onlar ki bu vatan için arkalarında bıraktıkları analarını, babalarını, eşlerini, çocuklarını bir an bile düşünmeden şehadete koştular. Onlar ki vatanlarını çiğnetmemek için zalimin tankına, tüfeğine karşı göğüslerini siper ettiler. Onlar ki ‘’Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Onlar diridirler, ama siz bunu anlayamazsınız’’ ayetine mahsar oldular.

O gece bizler de şehadet şerbetinden içmek için çıkmıştık sokaklara. Ancak onlar kadar şanslı olamadık. Çünkü onlar şuan Peygamber sancağı altındalar ve arkalarında tertemiz vatan bıraktılar. Biliyoruz, siz baktığınız her yerde onu görüyorsunuz. Her yemekte onun için sofraya bir tabak daha koyuyorsunuz. Her şeyden onun o cennet kokusunu alıyorsunuz. Her gece onunla beraber uyuyor, her sabah onunla uyanıyorsunuz.  Ama sakın ola bir yanınızı eksik hissetmeyin. Çünkü biz varız, her zerrenizi tamamlamaya hazırız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız”

reklam