Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Afet paneli yapıldı!

0 233

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Çınarcık Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘’AFET PANELİ’’ programı gerçekleştirildi.

Konuşmacı olarak katılan Yalova AFAD Müdürlüğü’nden Eğitim ve Sağlık sorumlusu Emine Karagöz, Afet ve Sağlık, Yalova Mag-Der Başkanı Sabri Karaçam Afet ve Sivil Toplum konularını ele aldı.

‘Bireylerin bu konuda duyarlı olması önemli’

‘’Yaşanılan süreçte anlaşılmıştır ki: Ne zaman, nerede ve hangi büyüklükte meydana geleceği kesin olarak bilinemeyen afetlerin insanların yaşamını tehdit etmesinin önüne geçilebilmesi için yapılan çalışmalarda, kamu erki tek başına bu işlevi yerine getiremez ya da yetersiz kalır. Kamunun ve Yerel idarelerin yapması gerekenler dışında Bireyler çok görev düşmektedir. Sivil Toplumu oluşturan bireylerin bu konuda duyarlı olması çok önemlidir.

Sivil Toplum Kuruluşları (STK’lar):

- Reklam -

Toplumun afetlere hazırlığa olan ilgisini artırmak

Halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek

Ulusal ve uluslararası afete hazırlık çalışmalarını takip etmek

MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam; ‘’Özellikle Panel organizasyonu yapan Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmet ve danışmanlık Bölümü Öğrencilerine Hocaları Ezgi Yalçın’a bu önemli konuyu gündeme getirdikleri için Panele katılan Muhtarlarımıza teşekkür ederiz’’ dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.