Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Abdullah Baştürk’te ‘U’ dönüşü

0 22

Eski DİSK Başkanı ve 3 dönem milletvekilliği yapan Yalova Güneyköy doğumlu Abdullah Baştürk’ün adını taşıyan parkta yapılması planlanan isim değişikliği meclisten döndü. Meclise gelen talep tepkiler üzerine oy birliğiyle reddedildi.

Eski DİSK Genel Başkanı Abdullah Baştürk’ün adını taşıyan parkta yapılması planlanan isim değişikliği talebi, gelen yoğun tepkiler sonrasında rafa kaldırıldı. Konuyla ilgili olarak DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun başını çektiği grup Yalova’ya gelerek Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile görüştü.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ile beraberindeki heyet Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi. DİSK Heyeti, ardından Abdullah Baştürk Parkı’na geçti.

Burada bir konuşma yapan DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, “Genel Başkanımız Abdullah Baştürk’ün adının burada olması bizim için çok önemli. İsim değişikliğinin meclis gündemine alınacağı bilgisi üzerine buraya geldik. Fakat sayın Belediye Başkan Vekili ile görüşmemizde kendileri bu talebi reddeceklerini, parkın adının ‘Abdullah Baştürk Parkı’ olarak kalmaya devam edeceklerini ifade ettiler. Sendikamız ve bütün üyelerimiz adına kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

TUTUK’A TEŞEKKÜR ETTİ

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise, “Kuruluşundan bu yana DİSK’i var edip bize emanet edenlerin adlarının yaşatılması bizler için önemli bir görev, önemli bir sorumluluk ve hepsinden önemlisi çok büyük bir onurdur. Bugün burada Genel Başkanımız Abdullah Baştürk’ün 30 yıl önce vefatının ardından adının verildiği parktayız. Yalovalı bir sendika lideri olarak Abdullah Baştürk’ün adının çocuklarımızın geleceğinde sonsuza kadar yaşayacağına inanıyoruz” dedi.

Oy birliğiyle reddedildi

Konu Eylül ayı belediye meclisinde gündeme geldi. Yapılan görüşmelerde isim değişikliği teklifini yapanlar açıklanmadı.

Teklif oy birliğiyle reddedilirken belediye meclisinin ismi olan yerlerde ad değişikliğinin yapılmamasıyla ilgili prensip kararı hatırlatıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.