78 kaçak yapıya soruşturma

0
75

Güney Marmara’nın önemli turizm merkezlerinden Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, yaylalardaki 78 kaçak yapı hakkında soruşturma başlatıldı.

Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin doğa turizminin önemli merkezlerinden olduğunu söyledi.

Yayla işgallerine müsaade etmeyeceklerini belirten Çiftçi, “Delmece, Erikli ve Karlık yaylalarında bulunan izinsiz 78 yapı hakkında adli işlem başlatıldı. Delmece Yaylası’nın hazırlanan projenin ardından bir kamp merkezi haline gelmesini hedefliyoruz. Yazın çok yoğun kitlelerin geldiği bu alanların doğasının korunması açısından çalışmalar yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Çiftçi, özellikle yaylalarda mera alanı üzerinde yapılaşmanın arttığını dile getirerek, “Yaylaların yapılaşmaya açılması yerine doğasıyla korunması gerektiğine inanıyoruz. Meraların hukuksuz işgallerinin engellenmesi noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu güzelliğin, kaçak yapılarla tahrip edilmemesi gerekiyor. Bazı yapılar şu anda mahkemelik olmuş durumda ve hukuki süreç devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Paylaş
Önceki İçerikCan güvenliğimiz yok
Sonraki İçerikYalova Group çabaladı ama…
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.