Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

65 Yaş üstü için aşı çadırları kuruldu

0 81

Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında aşı hakkı bulunan yaşlı ve riskli gruplar için Yalova Valiliği koordinesinde  Yalova İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüklerinde ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde aşı çadırları kuruldu.

Kurulan çadırlarda kontrolleri yapılan vatandaşlara  aşı hizmeti verilecek. Yalova’nın  bir çok noktasına kurulan çadırlarda vatandaşlar aşı olabilecek. Ancak aşı randevusu alınması halinde.

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada “65 yaş üstü büyüklerimizin, aşıları tamamlandı. 22 Mart 2021 tarihi itibariyle bir alt grubun, yani 60-65 yaş grubunun aşılarına başlanacak. Yaşınız 60-65 arasındaysa lütfen MHRS üzerinden koronavirüs aşı randevusu alınız” denilmişti.

Sağlık bakanlığından MHRS üzerinden e-Nabız’dan başvuru yapan 65 yaş altı vatandaşlara Bakanlık randevu vermiyor ve almak isteyenlere de şu uyarılar yapılıyor. “Saygıdeğer Vatandaşımız, şu an aşı hakkınız bulunamamaktadır. Aşı ile ilgili öncelik durumunuzu e-nabız hesabınız üzerinden veya ASİ yazıp aralarında birer boşluk bırakarak TC Kimlik numaranız ve kimlik seri numaranızın son 4 hanesini 2023’e mesaj atarak öğrenebilirsiniz.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.