Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

5,8’lik deprem çok korkuttu

0 349

İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen deprem Yalova’da da ciddi şekilde hissedildi. Yaklaşık yarım dakika süren 5,8 şiddetindeki deprem nedeniyle Yalovalılara sokağa döküldü.

İstanbul’da saat 13.59’da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 6, AFAD’ın verilerine göre ise 5.8 büyüklüğünde olan deprem, Silivri açıklarında yerin 6.99 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Deprem İstanbul’un dışında Yalova’da da ciddi şekilde hissedildi. Yaklaşık yarım dakika süren sarsıntı sırasında vatandaşlar evlerinden ve işyerlerinden sokağa döküldü. Bazı vatandaşların panik yaşadığı, bu nedenle binalara girmediği gözlemlendi.

20 sene evvel büyük bir felaket yaşanan Yalova’da deprem nedeniyle iletişim hatlarında yoğunluk yaşandı, GSM şebekeleri kesildi.

Depremde Yalova’da herhangi bir mal ve can kaybının yaşanmadığı iletildi. Yalova’da 11 vatandaşın panik nedeniyle bayıldığı öğrenildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulları tatil ettiğini açıklayarak velilerden öğrencileri almalarını istedi.

Diğer yandan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, sosyal medya hesabından vatandaşları uyararak oluşabilecek artçı sarsıntılar nedeniyle bir süre binalara girilmemesini rica etti.

AFAD Deprem Dairesi Başkanı Murat Nurlu, “Deprem Kuzey Anadolu fayında meydana geldi. 4.5-4.6 büyüklüğünde artçılar meydana gelebilir. Hasarlı binalara girmeyin” diye konuştu.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.