Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

3 CHP’li vekil partilerinden istifa etti

0 83

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, partilerinden istifa ettiğini açıkladı. 3 vekilin Muharrem İnce’nin partisine geçmesi bekleniyor.

Bir süredir parti içinde rahatsız oldukları bilinen ve adları Muharrem İnce’nin partisiyle geçen CHP’li 3 milletvekili, TBMM’de düzenledikleri basın toplantısıyla istifa ettiklerini duyurdu.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, rahatsızlıklarını bir mektup yazarak CHP Genel Başkanı’na iletmişlerdi.

Kılıçdaroğlu da ”“Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkana mektup yazılmaz. Genel başkandan randevu alınır, gelinir, konuşulur” yanıtını vermişti.

Daha sonra geçtiğimiz salı günü CHP grup toplantısının ardından Kılıçdaroğlu ile görüşüp rahatsızlıklarını ileten 3 vekil, Çarşamba günü de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile bir görüşme gerçekleştirmişlerdi.

3 vekilin istifa etmesiyle CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 138’ten 135’e düştü. Yalova’da ise partinin milletvekili kalmadı

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.