Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

15 tatili iyi değerlendirin

0 178

2019-2020 Eğitim-Öğretime verilecek yarıyıl tatili nedeniyle Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bir mesaj yayımladı.

“Yeni eğitim sistemine göre Kasım ayında ara tatil yaparak kendilerini dinlendiren öğrencilerimiz bugün başlayacak olan yarıyıl tatili ile 15 gün boyunca hem dinlenme hem derslerini tekrar etme hem de kendilerine ayıracakları zaman ile eğlenme fırsatı bulacaklar” diyen Başkan Salman mesajını şöyle sürdürdü;

“Eylül ayında başlayan eğitim yılıyla birlikte öğrencilerimiz sıkı bir çalışma temposuna girdiler. Kasım ayı içerisinde verilen ara tatil bir nebze de olsa çocuklarımız için kendilerini dinlendirme ve eksiklerini gözden geçirme fırsatı buldular. Yalova her zaman eğitim düzeyi yüksek ve geçmişten günümüze eğitimde elde etmiş olduğu başarılarla dolu bir kent. Öğrencilerimizin bu başarıları sürdürmek, kentimizin adını daima duyurmak ve kendi hayatlarını garanti altına almak öncelikli görevleri. Bunu yıl boyunca çalışarak yaparken, ara tatiller ile kendilerini daha iyi motive etme imkanı bulacaklar. Bu nedenle 17 Ocak Cuma günü başlayıp, 3 Şubat’ta sona erecek olan yarıyıl tatili öğrencilerimiz için oldukça önemli.

Değerli Öğrenci Kardeşlerim;

15 günlük bu tatili çok iyi değerlendirerek öncelikle dinlenmenizi ve ders stresini atmanızı sizlere tavsiye ediyorum. Geçmiş konularınızı bir kez daha tekrar ederek eksiklerinizi görmeniz adına 15 günün önemli bir zaman dilimi olduğuna inanıyorum. 3 Şubat’ta başlayacak olan 2. yarıyıl için hepinize şimdiden başarılar dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasına keyifli bir yarıyıl tatili diliyorum.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.