DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

12 köye çocuk parkı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Yalova’da 12 köye yapılan çocuk parklarının açılışı gerçekleştirildi.

Güneyköy’de yapılan açılışa Vali Tuğba Yılmaz, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ali Gemalmaz, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile köylü vatandaşlar katıldı. Güneyköy Muhtarı Mehmet Emin Baysal’ın konuşmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, 12 park hakkında bilgi verdi.

AK Parti Milletvekili Fikri Demirel ise konuşmasında artık köyleri şehirleştirme yolunda adım attıklarını ifade ederek “Köylüyü köyünde tutmak için bu hizmetleri vermemiz gerek ve bu hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Bugün 12 köyde aynı ölçekte parklar yapıldı. Güneyköy pilot köy olarak seçildi. Köylerimizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Köyler kalkındıkça o şehrin kalkınmışlığı ortaya çıkıyor. Bunlar ihtiyaç duyulan talepler. Artık gittiğimiz kırsal alanlarda bu tip taleplerle karşılaşmak bizleri mutlu ediyor. Bu millet her türlü hizmetin en iyisini hak ediyor. Çünkü milletimiz vatanı, milleti, bayrağı söz konusu olunca 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi göğsünü nasıl siper ettiğini bize kanıtlamıştır. Yeter ki birliğimizi, beraberliğimizi bozmayalım. Birliğimiz beraberliğimiz daim oldukça bu ülke muasır medeniyetler seviyesine yükselecektir. Parkımız çocuklarımıza ve Güneyköylülerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 width=Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ise yapılacak çalışmanın basit bir park yapmaktan öte olduğunu belirterek “Sadece çocuklara değil köyümüzdeki ebeveynlere, yaşlılarımıza da hizmet edecek kalitede olmalı. Çocuk parkında çocuklarımızın güvenliğini sağlayıcı tedbirlerinde alındığı bir park olmalı.’ Nihayetinde bugün burada bir örneğini görüyoruz. Diğer köylerimizde de yapılan bu park gerçekten köyün temel ihtiyacı. Ama bunu temel ihtiyaç yapan aslında diğer hizmetlerin zaten fazlasıyla yapılıyor olması. Yani yolu, altyapısı ve diğer çalışmaları hız kesmeden yapıldığı için sosyal alanda yapılan bu tür çalışmalarda temel ihtiyaç haline geliyor. Sonuçta çocuk dünyanın neresine giderseniz gidin çocuk. Enerjisini boşaltmak ister, oyun oynamak ister. Onların doyasıya eğlencesi, şu andaki mutluluğu aslında ne kadar güzel bir iş yaptığımızın da kanıtı. Parklarımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.” dedi.

Proje kapsamında, Güneyköy, Kirazlı, Safran, Sugören, Soğucak, Tokmak, Dereköy, Kocadere, Çalıca, Akköy ve Kazımiye köylerinde yapılan parklar hizmete sunuldu.

 

reklam