HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Vicdanınız da mı sızlamıyor?

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, Çiftlikköy Belediyesi’nin 3 Ekim Çarşamba günü değeri 15 Milyon TL’yi bulan 13 arsasını daha satacağını belirterek “Her ay borç peşinde koşup Çiftlikköy’ün arsalarını satarken vicdanınız da mı sızlamıyor” diye sordu.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, Çiftlikköy Belediyesi’nin 3 Ekim günü yapacağı ihaleyle belediyeye ait 13 arsayı daha satacağını söyledi. Ali Murat Silpagar döneminde daha önce de milyonlarca liralık belediye arsasının satıldığını hatırlatan İlçe Başkanı Nedim Güler, “Çiftlikköy Belediyesi’nden gelen haberlere maalesef artık şaşırmıyoruz. Bir ay kredi istiyor, diğer ay arsa ipotek veriyor, bir ay şirket çalışanlarına maaş verilemiyor, bir sonraki ay arsa satıyor. Kötü yönetimin, hesapsız kitapsız harcamaların tüm ibareleri Çiftlikköy Belediyesi’nde mevcut. Yine bir arsa satışıyla karşı karşıyayız. Çiftlikköy’de yaşayan herkesin hakkı olan 13 arsa daha satılıyor.  İçinde denize nazır, bakımlı park halinde olanları da var. Hadi, beceriksizliğinizi, iş bilmezliğinizi anladık. Ama her ay borç peşinde koşup Çiftlikköy’ün arsalarını satarken vicdanınız da mı sızlamıyor” dedi.

İlçe Başkanı Nedim Güler, belediyenin önemli gelir kalemlerinden bir tanesinin de arsa üretip satmak olduğunu ifade ederek “Her belediye mutlaka arsa satar. Ama gerektiğinde satar. Ya vatandaşın işi görülsün diye satar, ya gerçekleştireceği bir projede kullanmak üzere nakit ihtiyacı için satar, ya da faiz yükünden kurtulmak, borçlarını azaltmak için satar. Satarken de önceliği işine yaramayacak arsalara verir. Siz sata sata Çiftlikköy Belediyesi’nin yatırım yapabileceği arsa bırakmadınız. Tek tesellimiz yerel seçimlere az bir zaman kalması. Biraz daha zaman olsa, para eder diye Mokamp’ı, belediye binası arazisini de satabilirlerdi” dedi.

Bırak, dağınık kalsın

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a da çağrıda bulunan İlçe Başkanı Güler, “Görev sürenin dolmasına şurada 6 ay kaldı. Gel, bu satışlardan, borçlanmalardan vazgeç. Çünkü, toparlayayım dedikçe daha çok dağıtıyorsun. Çünkü, sana akıl verenler Çiftlikköy’ün geleceğini, yarınını, Çiftlikköylüyü düşünmüyor. Bırak, dağınık kalsın. Biz toparlarız” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.