AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Vali Erol, muhtarların sorunlarını dinledi

Yalova Valisi Muammer Erol, ziyaret programları kapsamında merkez ilçede bulunan Fevzi Çakmak, Paşakent ve Bayraktepe Mahallesi muhtarlarını ziyaret ederek mahalle halkının sorunlarını muhtarlardan dinledi.

Mahalleli ve Azaların da katıldığı ziyarette Vali Erol “Muhtarlarımıza iletilen sorun ve taleplerin çözümü için hep birlikte gayret göstereceğiz. Amacımız, ilimizin her mahallesinde vatandaşlarımızın en iyi yaşam koşullarında yaşamasını sağlamaktır. İnsan ve hizmet odaklı anlayışımızı muhtarlarımızla sağlayarak en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz. Bu noktada bizlerin kapısı vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza ve her kesimden insanımıza açıktır ”dedi.

Ziyaret sonrası, Vali Erol’a, Paşakent Mahallesi muhtarı tarafından Paşakent Mahallesinin merkeze uzak olması ve emeklilerin fazla olması nedeniyle maaş çekebilmek amacıyla bankalarca ATM kurulması, -PTT şubesi açılması, eczane açılması, kalıcı konutlar bünyesinde bulunan İl Özel İdaresine ve AFAD’a  ait  boş evlerin ve iş merkezinin değerlendirilerek metruk hale gelmesinin önlenmesi istendi.

Ayrıca, orman alanı içerisinde bulunan yürüyüş yolunun engelli ve yaşlı yürüyüş parkı olarak düzenlenmesi, vatandaşlar tarafından araç park edilmemesi için konulan dubaların  ambulans, itfaiye gibi araçların geçişlerini de engellediğinden sökülmesi ve Mahalle Afet Gönüllülerinin sayısının arttırılması ve  eğitimlerin sürekli hale getirilmesi talepleri iletildi.

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı tarafından Muhtarlık binasının yanında olan alana Aile Hekimliği yapılması talebi ve Bayraktepe Mahallesi Muhtarı tarafından da Bayraktepe Mahallesinde bulunan Toplum Polisi Şube Müdürlüğünün görevine devam etmesi,Çamlık mesire alanından halkın ücretsiz faydalandırılma talebi. Radar Caddesi üzerinde bulunan ve kız öğrenci yurdu olarak planlanan binanın ilkokul olarak hizmet vermesi, iletildi.

Görüşmede, Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu bahçesinde bulunan parkın tekrar faaliyete geçirilmesi, Çamlık alanı içerisinde internet altyapılı çocuk kütüphanesi açılması, Hz. Ömer Camiinin olduğu alanda çok süratli giden hafriyat kamyonlarının hızlarını azaltmak amacıyla yola tümsek yapılma, Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu yakınında bulunan hurdacıların kaldırılması, Mahalleye bir Aile Hekimliği daha kurulma ve Zeynep Sağır İmam Hatip Lisesi önünden Bursa yoluna inen ve tenha olan yolun bulunduğu mevkide güvenlik tedbirlerinin arttırılması talepleri iletildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.