AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Kooperatifçiler için toplandılar

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru’nun Genel sekreterliğini yaptığı Türkiye Kent Konseyleri platformu 25. toplantısı, 60 farklı noktadan gelen Kent Konseylerinin katılımı ile Bursa Nilüfer Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir belediye başkanı adayı Mustafa Bozbey’ de katıldı.

Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu ve  Genel Sekreteri Pınar Toma, Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun Bursa Nilüfer Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantısındaki tespit ve öneriler doğrultusunda üzerlerine düşen görevleri yapmaya devam edeceklerini bildirdi…

Türkiye Kent Konseyleri Platformu kooperatifçiliğin krize alternatif bir çözüm önerisi olarak yerel yönetimlerin ve kamuoyunun gündemine taşınmasında görev alması gerektiğini belirtir ve bu  bağlamda kooperatifçilik ve ekonomi konusunda yönlendirme için kamu kurum kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve Kent Konseylerinin ilgili çalışma gurupları ile birlikte bilgilendirme ,bilinçlendirme yaparak  kooperatifçiliğin doğru örnekleri  sunulmasının  önemi  vurgulanarak iki gün süren toplantı toplantı sona erdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.