AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Evde ‘Sağlık hizmetleri’ toplantısı

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı temsilen Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen Evde Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu toplantısına katıldı.

Toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirilerek, il geneli evde sağlık hizmetleri kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmaların planlanması, kurumlar arası işbirliğinin sağlanması, karşılaşılan sorunlar, çözümlerin değerlendirilmesi konuşuldu.

Toplantıda Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar, Başkan Yardımcısı Jülide Güner tarafından anlatıldı. Yalova Belediyesi olarak bu konuda önemli hizmetler verildiğini belirten Başkan Yardımcısı Güner; “İlk olarak Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurduk. Bu müdürlüğümüz bünyesinde halkımıza destek oluyoruz. Umut Merkezlerimiz aracılığıyla mahallelerimizde çalışmalar yapıyoruz. Sağlık konusunda hastalarımızı ziyaret ediyoruz, danışmalık ve terapi hizmetleri veriyoruz, yeni doğan bebekleri sağlık personellerimiz ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulunuyor. Hasta nakil, ambulans ve engelli vatandaşlarımız için ulaşım gibi hizmetler veriyoruz. Yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlarımız için kuaför hizmeti veriyoruz. Saklamıyorum paylaşıyorum projesiyle binlerce vatandaşımızın ihtiyacını karşılamaya aracılık ediyoruz. Daha birçok konuda Yalova Belediyesi olarak hizmet üretiyoruz ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.