AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Cumhuriyet Kupası Çiftlikköy’ün

Yalova’da yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Kupası ve Amatör Spor Haftası Karate Şampiyonası’nda Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı genel klasmanda şampiyonluğa ulaşırken, 14’ü birincilik olmak üzere toplam 28 madalya ile gövde gösterisi yaptı.

BAŞKAN SİLPAGAR DA İZLEDİ

Çiftlikköy Belediye Başkanı ve Belediyespor Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da bizzat izleyerek sporculara moral verdiği turnuvada rakiplerini bir bir dize getiren Çiftlikköy karatecileri, 14 kez birincilik kürsüsüne çıkarken, 6 ikincilik, 8 de üçüncülük elde etti.

850 SPORCU MÜCADELE ETTİ

Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda yapılan turnuvada 14 kulüp, 850 sporcu ile mücadele etti. Halil İbrahim Yüksektepe antrenörlüğündeki Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı, elde ettiği başarıyla Çiftlikköylülerin yüzünü güldürdü.

KARATEDE ŞAMPİYONLARIN KULÜBÜ ÇİFTLİKKÖY

Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı Antrenörü Halil İbrahim Yüksektepe, “Bu önemli turnuvada 850 sporcu ve 14 kulüp arasından genel klasmanda birinciliğe ulaşan ve 28 kez madalya kürsüsüne çıkan sporcularımı tebrik ediyorum. Salonda yanımıza gelerek minik yüreklere moral desteği verip heyecanlarına ortak olan Belediye başkanımız Ali Murat Silpagar’a ve Belediye Kulüp Yönetimimize teşekkür ederiz. Ayrıca maçlar boyunca bizleri yalnız bırakmayan Çiftlikköy Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Mehmet Şahinal’a Yalova Karate İl Temsilcimiz Mehmet Delioğlu’na ve Çiftlikköy Halk Eğitim Müdürümüz Zekeriya Yayla’ya da teşekkür ederiz. Tüm sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Daha nice başarılara inşallah diyorum. Bizimle olmak ayrıcalıktır” diye konuştu.

ÇİFTLİKKÖY KARATECİLERİ 28 KEZ MADALYA KÜRSÜSÜNE ÇIKTI

Turnuvada birincilik elde eden Çiftlikköy Belediyespor sporcuları, Taha Delihasan, Gökay Sökmen, Kerem Aydın, Hasan Utku Durmaz, Arifcan Aktaş, Muhammed Emir Çoşkun, Mevlüt Yiğit Kayhan, Haktan Doğan, Ufukcan Delihasan, Ahmet Refik Çakır, R.Emirhan Özüdoğru, Ahmet Arda Duru, Özge Şahin, Ayşenur Bengisu Şenol oldular. Selinay Sökmen, Hilal Umurbek, Tuana Keklik, Esranur Durmuş, Muhammet Ağır, Murat Aslan Beden, Ahmet Kürşat Demir ve Kerem Hamza Karaman ise ikincilik kürsüsüne çıkan sporcular oldu. Çiftlikköy Belediyespor’dan Neslihan Aydın, Rayet Hilal Özbayrak, Mehmet Emin Karaman, Yıldıray Yıldırım, Kerem Şafak, Ümit İsmail Holoğlu, Ahmet Enes Durmuş, Musa Valeev Ve Barış Elgin ise turnuvada üçüncülük elde eden isimler oldu.

SİLPAGAR, “GURUR DUYDUK”

Turnuvayı izleyen ve sporcularla bir araya gelen Başkan Silpagar, Çiftlikköy’ün sporda ve özellikle karatede istikrarlı bir başarı grafiği çizdiğini ifade ederek, “Çocuklarımızın başarıları bizlere gurur veriyor. İnşallah bu sporcuların arasından milli takıma çıkacak gençlerimiz başarıyla ülkemizi de temsil edecek. Hepsini tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.