AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

13 Otobüsle Anıtkabir ziyareti

 

Çınarcık Belediyesi bünyesinde yaklaşık 600 Çınarcıklı vatandaş Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Çınarcık Belediyesi’nin organize ettiği Anıtkabir ziyaretine kayıt yaptıran 600 kişi, hareket noktası olan Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. 06 Aralık 2018 Perşembe akşamı Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket eden 13 otobüslük dev kafile sabah saatlerinde Anıtkabir’e vardı .

Çınarcıklılarla birlikte Ata’nın huzuruna çıkan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, vatandaşlar adına mozoleye çiçek bıraktı. Daha sonra Anıtkabir anı defterini imzalayan Başkan Avni Kurt burada şunları söyledi: “Yalova ili Çınarcık ilçesi Cumhuriyet Halk partili belediye başkanı olarak, hemşerilerimle birlikte huzurunuzda olmaktan büyük bir heyecan ve gurur duyuyorum. Her tarafı işgal bir ülkeyi dip noktadan alıp , çağdaş ve demokratik bir Cumhuriyet haline getiren, ilke ve devrimlerinize sahip çıkmak konuşunda kararlılığımız ve mücadelemiz tamdır. Sen rahat uyu Atam. Hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda mücadelemiz hep sürecektir. Sizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun” diye konuştu.

Ata’nın huzuruna çıkan Çınarcıklı vatandaşlar arasında büyük bir heyecanın yanı sıra duygu dolu anlar yaşandığı da gözlendi. Çınarcıklılar , Anıtkabir içerisinde bulunan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesini gezerek tarihe yerinde tanıklık ettiler.

Anıtkabir ziyaret organizasyonuna katılan vatandaşlar Başkan Avni Kurt ve ekibine teşekkür ettiler.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.