DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Zabıtadan Ramazan denetimi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Zabıtadan Ramazan denetimi
reklam

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında ve Ramazan Bayramı öncesi vatandaşın hijyenli bir ortamda ve sağlıklı ve temiz bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamak üzere denetimlerini sıklaştırdı.

Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz nezaretinde yapılan denetimler sırasın kurallara uymayan iş yeri sahibi önce uyarılıyor, hata yeniden tekrarlanırsa cezai işlem uygulanıyor.  Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor. Denetimler kapsamında ilçede bulunan lokanta, pastane, cafe, kasap, market, fırın ve alışveriş merkezleri imalat yerleri incelendi. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunuldu. Kural ihlali yapan iş yerlerine önce uyarı cezası ardından yapılan kontrollerde aynı hata tekrarlanıp uyarı dikkate alınmamışsa bu kez cezai işlem uygulandı.

‘Denetimlerimiz titizlikle devam ediyor’

Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle devam etmekte olduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Denetimler vatandaşın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını amaçlıyor. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Esnafımız da yapılan uyarıları dikkate aldığı denetimler sonrası eksikliklerini giderdiği görülmektedir. İlçemizde ikamet eden tüm vatandaşlarımızın sağlıklı hijyenik bir ortamda alışverişlerini yapmaları sağlamak asli görevlerimiz arasında yer alıyor.  Bizde Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ile Çiftlikköy halkımızın sağlığı için denetimlerimize aralıksız devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

reklam