Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Zabıtadan hâl denetimi

0 385

Yalova Belediyesi Hal Müdürlüğü’ne bağlı Zabıta ekipleri kayıp ve kaçak mal girişlerini önlemek için Yalova- Bursa yolunda denetim gerçekleştirdi.

Yalova girişinde bulunan denetim noktasında gerçekleştirilen uygulamaya Yalova İl Jandarma Komutanlığı askeri personeli de destek verdi.  Yapılan uygulamada ilimiz sınırlarına giren, çevre il ve ilçelere gitmek için geçiş sağlayan sebze ve meyve taşıyan araçlar kontrol edildi. Kontrollerde bildirimi yapılmamış, künyesiz ve girişleri sisteme kaydedilmemiş sebze ve meyve yüklü araçlara yasal işlem yapıldı.

Araçlarda yüklü bulunan sebze ve meyvelerin, Merkezi Hal Kayıt Sistemi’ne bildirilip bildirilmediği, sistem üzerinden alınan künye belgelerinin kontrolü ile tespit edildi. Malların üretim yerini, cinsini, miktarını, hangi üretici ve işletmeye ait olduğunu, varsa sertifika bilgilerini ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca uygun görülecek diğer hususları, barkotlu etiketi veya bu bilgileri içeren künye belgesi üzerinde yer alan ya da nakil esnasında beyan edilecek künye numaraları sistemden sorgulandı.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.