DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Yaz Okulu tamamlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yaz Okulu tamamlandı
reklam

Yalova Hayrat Vakfı ve İkbal Eğitim Araştırma Kültür Derneği olarak Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Yalova Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Yaz Okulu’nun kapanış programı gerçekleşti.

Programa Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi İl Yöneticisi Murat Kalaycı, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Öztaş, Halk Eğitim Müdürü Sadrettin Doğan ve veliler katılım sağladı.

Milli ve manevi gelişim dersleri verildi

Kur’an-ı Kerim-Elifbâ, Osmanlı Türkçesi, Siyer-i Nebî, Adab-ı Muaşeret İmân-Ahlâk ve Değerler Eğitimi dersleri verildi. Gönüllü eğitimciler tarafından çocukların manevi gelişimlerinin desteklendiği sunum ve dersler yapıldı.

Sosyal ve sportif gelişim programları yapıldı

Hayrât Vakfı ve İkbal Derneği olarak yürüttülen Yaz Okulu müddetince;

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Havuzu’nda yüzme, Spor Salonu’nda okçuluk, Amatör Saha’da bir dizi sportif etkinlikler antrenörler eşliğinde gerçekleşti.

Her hafta at çiftliği, parkur, havuz, futbol, basketbol, masa tenisi, voleybol vb. gibi etkinliklerle piknik ve çeşitli yarışmalarla çocukların sosyal ve sportif gelişimlerine katkı sağlayan faaliyetlere yer verildi.

Çocuklar tüm bu ders ve faaliyetler ile hem öğrendiler hem eğlendiler.

Muhteşem kapanış merasimi

Beş hafta boyunca Saffet Çam Ortaokulu’nda devam eden kursun nihayetinde Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde kapanış programı yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Hayrat Vakfı Temsilcisi Abdülkadir Demir, kursa katılan öğrencileri, tebrik etti ve kurs boyunca emek sarf eden öğretmenlere ve çocuklarını kursa gönderen velilere teşekkür etti. Demir, konuşmasında Kur’an-ı Kerim hizmetinin ehemmiyeti üzerinde durdu.

Salonda büyük bir coşku ile karşılanan Yalova Valisi Muammer Erol, Yaz Okulu’nda eğitim gören anasınıfı öğrencilerine hediye takdim etti.

Çocukların kapanış programındaki sunumları

Kapanış programında, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim okumaları, Hadis-i Şerif ezberleri, iman esasları ve değerler eğitimi soru-cevap sunumları ve ilahi dinletileri büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

Program sonunda, yaz okuluna katılan 180 öğrenciye sertifikaları ve hediyeleri verilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

reklam