AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Vali Erol’dan 18 Mart mesajı!

Yalova Valisi Muammer Erol’un 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi mesajı yayınladı: ‘’Milletimizin en büyük ve en şanlı zaferleri arasında yer alan Çanakkale Savaşı, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” sözlerinde ifadesini bulan Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin istiklali uğruna nelerini feda edebileceğini tüm dünyaya haykırdığı yerdir.

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un “Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid’i, Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi. “mısralarında ifade ettiği gibi Çanakkale Zaferi, adsız kahramanların iman dolu göğüslerini siper ederek kanlarının son damlasıyla yazdıkları bir gurur destanıdır. Çanakkale Zaferi, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.’’

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.