TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ne gezi düzenledi.
İl Temsilcisi Arzu Demir, yönetim ekibi ve gönüllülerden oluşan 40 kişilik bir grupla Yalova Belediyesi’nden temin edilen otobüsle 1992 yılında Hayrettin Karaca ile birlikte TEMA Vakfı’nı kuran Yaprak Dede Ali Nihat Gökyiğit’in 1995 yılında eşi Nezahat Gökyiğit adına kurulan İstanbul/Ataşehir’deki Botanik Parkı’na giderek parktaki 10.Doğa Şenliği’ne katıldılar.
“Keyifli zaman geçirdik”
İl Temsilcisi Arzu Demir etkinlikleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda gönüllülerimizle birlikte vakfımızın kurucularından Yaprak Dedemiz Ali Nihat Gökyiğit’in 1995 yılında muhterem eşi Nezahat Gökyiğit adına İstanbul Ataşehir’de 46 hektarlık alanda kurduğu, içinde hepsi birbirinden güzel 50 bin ağaç ve çalı bulunan ve 8 adadan oluşan Botanik Parkı’ndaki bu yılki teması Küresel Isınma ve İklim Değişikliği olan 10. Doğa Şenliği’ne katılarak keyifli bir zaman geçirdik” dedi.
“Harikulade bir yer”
Kartal Tema İlçe Sorumlusu Zuhal Solmaz ise, “Öğretmenimiz ve ekibimizle Bahçede İklim Atölyesi standının bulunduğu Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Şenlik alanında ziyaret ettik ve oldukça keyifli vakit geçirdik. Bize bu muhteşem gezimizde desteklerini esirgemeyen çok değerli Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk Beye gönüllülerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi ifade etmek istiyoruz. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi harikulade bir yer. Tüm Yalovalıların bu parkı gezmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz” diye konuştu.