AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Özel çocuklar iş başında!

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Yalova’da yaşayan özel çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatları doğrultusunda özel çocukların istihdam edildiği kafede çalışan bireyler haftanın belirli günlerinden yapmış oldukları etikliklere devam ediyor.

El sanatları, kitap okuma gibi birçok etkinliğe katılan özel çocuklar bu kez Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanları için hazırlanan kulübelerin boyanması için kolları sıvadı. Özel kıyafetler giyen çocuklar engelleri boyayarak aştı. Hem özel çocukların sosyal aktivitelerine katkı sağlamak hem de can dostlarımızı yazın sıcağından kışın soğuğundan korumak için hazırlanan kulübeler, Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu, birim personelleri, Engelsiz Kafe’de çalışan özel çocuklar ile birlikte boyandı.

Can Dostlarımıza Yuva Olacak

Yalova Belediyesi özel çocukların yaşam standartlarını yükseltmek için önemli çalışmalar ve projeler geliştirdiklerini belirten Ferhatoğlu şöyle konuştu; “Özel çocuklarımızla güzel bir etkinliğe imza attık. Engelsiz Kafe de çalışan özel çocuklarımızla birlikte bugün can dostlarımızın sıcak yuvalarını birlikte boyadık. Çocuklarımızın gönüllerinden geçen renklerle kulübeleri boyadılar ve sokak hayvanlarına olan duyarlılıklarını ortaya koydular. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.