Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Korsan servise geçit yok

0 261

Okula giden çocukların daha güvenli ellere emanet edilmesi, sağlıklı şekilde ulaşımlarının sağlanması, uygun ve güvenli servis araçları ile taşınması adına Yalova Belediyesi Ulaşım Zabıtası ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

Yalova Belediyesi Ulaşım Zabıtası ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin ‘‘Korsan Servisler İle Mücadele’’ kapsamında yapmış olduğu ortak denetlemede, öğrenci servis taşımacılığı yapmaya uygun olmayan araç bağlandı.

Aracı, motorlu araç tescil belgesinde gösterilen maksadın dışında kullanmak ve sürülmesine izin verilmesi sebebiyle aracın kullanıcısına cezai işlem uygulanıp araca 15 gün süreyle el konuldu.

Yetkililerden yapılan açıklamada; “Yalova genelinde tüm okul önlerinde devam edecek uygulamalarda servis taşımacılığı yapmaya uygun olmayan ve Yalova Valiliği İl Trafik Komisyonu Başkanlığı’nın 07.06.2018 tarih ve 2018/20 karar sayılı İl Trafik Komisyonu kararına uymayan, Yalova il sınırları içerisinde servis hizmeti verecek araçlar içerisinde ‘P’ harf seri gurubuna sahip olmayan servis araçları ile ilgili denetimler sıklaştırılacak olup, yasal işlemler uygulanmaya devam edecek.

Velilerin ve öğrencilerin mağdur olmaması adına, okula giden çocuklarını servis denetiminden geçmiş, ruhsatlı ve rehber personele sahip araçlar ile okuldan eve ve evden okula taşınmasını sağlayabilecek, yasalara uygun, güvenli ve P servis plakasına sahip araçları tercih etmeleri gerekmektedir” denildi.


Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.