Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

İmam Hatipliler yarıştı!

0 323

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları Arası 10. Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması’nın il elemeleri gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Müftü Vekili Halil Eriş, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Öğrenciler, Arapça şarkı ve şiir okuyarak, tiyatro gösterileri sundular.

- Reklam -

Programın öğrenciler için çok verimli geçtiğini söyleyen Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Halil Kalyoncu, “72 öğrencimiz sahneye çıktı. 27 farklı şekilde kendilerini temsil ettiler. Armutlu, Çınarcık, Termal, Çiftlikköy, Merkez’den birçok öğrencimiz yarışmaya katılım sağladılar. Bizlere de çok keyifli bir gün yaşattılar. Sizler bizlerin ümidi ve umudusunuz. Yaptığımız çalışmalarla geleceğe kalkan vurmanın hasreti içerisindeyiz. Düzenlemiş olduğumuz yarışma büyük bir tevafuk üzere 28 Şubat’a denk geldi. Bizler ahlaklı, milletine, bayrağına bağlı, vatan sevgisi olan bir gençliği yetiştirmenin heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More