AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Hafriyat başladı!

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre; 200 dönümlük arazide başlayan hafriyat çalışmalarından sonra temelinin kısa süre içerisinde atılması beklendiği belirtildi.

İhale şartnamesine göre 2 yılda tamamlanacak olan 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nde, 524 deprem izolatörlü güvenli bina, 80 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede; bin araçlık otopark, 4 cepheden 14 giriş, 130 poliklinik, 221 tek kişilik oda, 15 ameliyathane, 105 yoğun bakım ve palyatif yatağı, anjiyo, KVC birimleri, yanık ünitesi, onkoloji hizmet birimi, anaokulu ve kreş bulunuyor.

310 milyon keşif bedelle ihaleye çıkartılan ve en düşük fiyatı veren Tetiş Yapı ve MYS Yol Yapı Ortaklığı’na itiraz edilmiş ve yapılan incelemenin ardından 2. en düşük fiyatı veren firmaya verildi. 400 Yataklı Devlet Hastanesi’nin resmi temel atma töreninin kısa süre içerisinde yapılacağı öğrenildi.

Yüklenici firma ATR, halen  600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi, 350 yataklı Giresun Kale Devlet Hastanesi ve 300 yataklı Sinop Merkez Devlet Hastanesi’ni yapıyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.