Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Dere üzerindeki çalışmaları inceledi

0 273

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, önümüzdeki günlerde açılışlarının yapılacağı Adnan Menderes ve Dere Mahallesi’ni birbirine bağlayan araç ve yaya köprüleri ile Safran Deresi üzerindeki ıslah çalışmalarını ve çevre düzenlemelerini başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte yerinde inceledi.

Başkan Salman’ın talimatları doğrultusunda yapımı tamamlanan araç köprüsü başta şehir içi olmak üzere birçok noktada trafik akışını rahatlatacak. İzmit ve Bursa istikametinden gelerek Termal, Çınarcık gibi kentimizin batısına gitmek isteyen araç sahipleri gidiş ve dönüşlerini bu alternatifi kullanarak rahat bir ulaşım imkanı bulabilecekler.

Adnan Menderes ve Dere Mahallesini birbirinden ayıran Safran Deresi güzergahından şehir merkezine kadar ki olan bölge üzerindeki çalışmaları inceleyen Başkan Salman, “Araç köprüsü ve yaya köprülerimizin yapım çalışmaları tamamlandı. Safran Deresi içerisindeki ıslah çalışmaları ve çevre düzenlemelerinde de sona gelindi. Bu alternatif güzergahlar ile bu bölgeyi kullanan vatandaşlarımızın yolculuk süreleri kısalacak ve daha güvenli seyahat edebilecekler. Ayrıca Bursa ve İzmit yönünden gelen araçlar, Termal, Çınarcık ilçeleri ile kent merkezimizin birçok noktasına daha rahat ulaşabilecekler. Termal, Çınarcık, Kadıköy yönlerinden gelen araçlar ise; Şehirlerarası Otobüs Terminali, Sanayi, Bursa ve İzmit yönlerine erişimleri hem daha rahat hem de trafik yoğunluğu azalacağından daha kısa sürede sağlayabilecekler. Bu çalışmalarda emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.