HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Yerli otomobile talibiz

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında kent olarak yerli otomobile talip olduklarını söyledi. Becan, oda seçimlerinde de yeniden aday olacağını kaydetti.

LovaHotel’de düzenlenen basın toplantısında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan YTSO Başkanı Tahsin Becan, yaptıkları çalışmalar ve Yalova’nın genel ekonomik durumu hakkında bilgi verdi. Yalova’nın önünde önemli fırsatlar bulunduğunu ancak bu fırsatların değerlendirilmemesi halinde tehdide dönüşebileceğini kaydeden Becan, “Yapımı devam eden OSB’lerinde faaliyete geçmesiyle birlikte Yalova’nın önünde geniş bir fırsat koridoru açılacak; ancak ekonomik, sosyal ve çevresel tehditler bakımından da daha kırılgan bir yapı ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla, şehirdeki tüm sektörel gelişmelerin ve yönelişlerin yakından takip edilmesi ve tüm gelişme süreçlerinin rasyonel bir biçimde yönetilmesi büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.
OSB’lerin durumu ve özellikle de yerli otomobil üretiminde Yalova’nın talip olduğu konusuna değinen Becan, “Türkiye’nin markası, tasarımı, teknolojisi, aynı zamanda ülke kaynaklarıyla üretilmiş yüksek katma değerli ihracatı gerçekleştirecek, binlerce kişiye iş ve aş olacak, küresel ölçekte de ticari başarı sağlayacak ‘Yerli otomobil’ üretiminin Yalova’da yapılması konusunda, çalışmalarla ilgili dosyayı bakanlıklara sunulmak üzere Milletvekilimiz Fikri Demirel’e teslim ettik. İlimizde kurulma çalışmaları devam eden OSB temsilcileri ile görüşmelerimiz devam etti. Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB, Yalova Kalıp İmalatı İhtisas OSB, Yalova Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB, Yalova Gemi İhtisas OSB, Akrilik Bazlı Elyaf Ve Kompozit Ürünler İleri Teknolojik Malzemeler İhtisas Islah OSB, Yalova İmes Makine İhtisas OSB ve Yalova Avrasya OSB Yalova’nın önemli iş hacminin bulunduğu OSB’lerdir” dedi.

 width=

YTSO yeni hizmet binasına kavuşuyor
YTSO yeni hizmet binası ile ilgili de bilgi veren Becan şöyle devam etti:

“Yalova’da artan ticarete katkı sunmak için çağın koşularına uygun son teknolojiye göre dizayn edilmiş yeni hizmet binamız çok yakında hizmetinizde. Yönetim Kurulumuz gerek üyelerimizi gerekse bulunduğumuz bölgeleri ilgilendiren sorunların ve problemlerin ivedilikle çözümüne ilişkin aktif bir lobicilik faaliyeti yürütmektedir. Bu kapsamda tespit ettiğimiz sorunlar ilgili bakanlıklara, sanayi şuralarına iletilmekte ve takibi yapılmaktadır. Kurumsal vatandaşlık bir kuruluşun ilgili olduğu yerel, ulusal ve uluslararası topluluklarla olan ilişkilerinin bütüncül bir yönetimidir. Kurumların ekonomik, sosyal ve çevresel ilişkilerinin nasıl olduğu, insan haklarına duyarlılığı, sosyal paydaşlarıyla olan ilişkilerinin başarı düzeyi gibi etkenler kurumsal vatandaşlık kavramının özünü oluşturmaktadır. Kurumsal vatandaşlık prensibine bağlılık, hem toplumun yaşam standardı ve kalitesinin artmasına, hem de kuruluşların değer yaratma sürecine katkı sağlamaktadır. Üyelerimizden aldığımız güçle YTSO olarak sosyal sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz”

Adaylığını açıkladı

Nisan ayına ertelenen oda seçimlerine de değinen Becan başkanlık seçimlerinde yeniden aday olacağını söyleyerek “Daha önce oda seçimleri hep Ekim ayında yapılırdı. Anakara Ticaret Odası’ndaki karışıklıklar nedeni ile seçimler nisan ayına ertelendi. Yeni dönemde adaylığımı açıklamak için çok erken. YTSO seçimlerinde ilk önce gruplardan çıkmak gerekiyor. Bizim koltuk merakımız da yok.  Ticaret odası seçimleri ne siyasi partiler ne de diğer odalar gibidir. Gruptan çıkıp iyi bir yönetim kurabilirsek; yeniden başkan oluruz neden olmayalım” diye konuştu.

 width=

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.