HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Yalovaspor’da Ali Demirhan dönemi

Yalovaspor’da düzenlenen olağanüstü kongre sonrasında tek liste olarak seçime giren Ali Demirhan, başkanlığa seçildi.

Yalova Belediye Meclis Salonu’nda yapılan kongreye  Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, geçmiş dönem milletvekili Temel Coşkun, Yalovaspor’un geçmiş dönem başkanları, yöneticileri, sporcuları ve yeşil kırmızılı renklere gönül vermiş taraftarlar katıldı.

Divan Başkanlığına Bayram Koçgündüz’ün seçilmesiyle başlayan olağanüstü kongrede Muzaffer Karadeniz ve Aytaç Yaka katip üye görevinde bulundular.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yüksel Er tarafından Yalovaspor’un 2016-2017 sezonu faaliyet raporu,mali raporu ve 2017-2018 sezonu tahmini bütçesi okundu.

 width=Hakan Suiçmez’in başkanlığını yaptığı Yalovaspor yönetiminin ibra edilmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşma yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalovaspor’da yöneticilik yaptığı ve milletvekilliği döneminde Yalovaspor için çalışma yaptığı 3 özel anısını salonda bulunan katılımcılarla paylaştı. Ali Demirhan’a başarılar dileyen İnce, her zaman göreve hazır olduğunu belirtti. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yalovaspor’un geçmiş dönem yöneticileri, sporcuları ve kentin seçilmişleri Yalovaspor’un yeniden enerji yakalayarak kalabalık bir salonda kongre yapmanın mutluluğunu belirterek camianın eski günlerde yaptığı başarılı çalışmaları anılarla açıkladılar. Dilek ve temennilerin ardından Ali Demirhan başkanlığındaki Yalovaspor yönetimi açık oylamayla göreve seçildi.

 width=Para istemiyorum, samimiyet istiyorum

Konuşmaların ardından alkışlarla sahneye çıkan Yalovaspor Başkanı Ali Demirhan, konuşmasında önemli mesajlar verdi. Başkan Demirhan, “Para istemiyorum, samimiyet istiyorum” diye başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Beni göreve en çok önceki başkan Hakan Suiçmez ikna etti. Kendisine de teşekkür ediyorum. Sen bu işi biliyorsun ben yoruldum dedi. Ben yönetimimi kalabalık tutarım. Olağanüstü kongre olduğu için liste sınırlı oldu. Bu iş ekip işi. Bizde asil-yedek ayrımı yok. Abilerimiz tekrar göreve gelecek. Bu camia işi. Erzurum’da görev yaptık. Orayı şark hizmeti olarak görüyordum şimdi şark hizmeti bitti”

Yalovaspor’un ve Yalova’nın kötü haberlerle anıldığını kaydeden Ali Demirhan, “Daha geçen gün sevdiğim arkadaşımın çocukları bonzai içerek öldüler. Kupayı alsan ne olacak, şampiyon olsan ne olacak? Gençleri yönlendirmemiz lazım. Onlara meşgul olacakları argüman lazım o da futbol. Çünkü futbol sabaha kadar konuşulacak bir konu. Uyuşturucuyla mücadele konusunda futbolun çok büyük etkisi var. Bu konuda hepinizden destek bekliyorum. Pazar günleri mutlaka maça çocuklarınızı alıp da gelin. Yalovalılık şuuru gelişsin. Erzurum’a gidince Yalovalılığı bir kez daha gördüm”

Yalovaspor arazisi

Demirhan, Yalovaspor’u kimsenin siyaset ve emlak rantı için kullanmaması gerektiğine dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti:

“Yalovaspor’un arazisinin rant konusu var. Yalovaspor’un arazisi bizi ilgilendiren bir konu değil. Devleti,  otoriteyi, yetkilileri ilgilendiren bir konu. Bu konuyla ilgili yapılması gereken bir şey varsa zaten burada büyüklerimiz var. Otururuz, konuşuruz Yalovaspor’un menfaatine bir pazarlık varsa bize düşerse en iyi şekilde yaparız.  Yalova ve Yalovasporla ilgili her şeyimiz kesinlikle şeffaf olacak. Denetlenebilir, kontrol edilebilir olacağız. Hakan Başkan 5 sene gelmediniz dedi haklı olabilir, doğru. Ama biraz da bizim kapıları açıp eleştiriye açık olmamız lazım. Destek olmayın, eleştirin, gelip kenetleyin. Biz bundan gocunmuyoruz. Hatta gerekirse istişare veya başka bir kurul kuralım. Orada siyasi büyüklerimiz olsun. Bizi sabah akşam denetleyin. Beraber yapalım. 4 milyon borç var. Kişiler para vermişler bu borcu sil diyemezsin. Zamanında vermişler. Silerlerse Allah razı olsun. Biz de verdik zamanında bizi de onure etmediler. Bu işler onure etmekle olur. Niyetlerin halis olduğuna inanırım. Başarının geleceğine inanıyorum. Dinimiz niyet dinidir. Senin niyetin temizse Allah gerçekten kalbine göre veriyor. Birbirimizle uğraşmayalım. Yalovaspor çatısı altında birleşmişiz bunu daim ettirelim. Asil yedek ayrımı tüzük gereği oldu. Ayrım yapmadan görevde olacağız”

İşte Yalovaspor’un yeni yönetimi

Ali Demirhan’ın listesi şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler: Onay Tuna, Ramazan Özçelik, Tuğrul Kaş, Yalçın Tekin Çetin ve Gökhan Öztürk

Yedek Üyeler: Onur Işık, İnanç Kaya, Ertuğrul Evci, Harun Yılmaz, Yusuf Uysal, Tahir Aydın

Denetleme Kurulu Asil: Burak Sevengil, Hasan Kapar, Hüseyin Buğday

Denetleme Kurulu Yedek: Meriç Tutuş, Alper Baykara, Ufuk Gezeroğlu

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.