HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Vali Tuğba Yılmaz’a Afrin talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki tören esnasında canlı bağlantıyla görüştüğü Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’a Afrin talimatı verdi.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Türkiye genelinden gelen orman köylülerinin katıldığı “Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye Buluşması”nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sonrasında dört bölgeye canlı bağlantı yaptı. width=

Okul bahçesi ağaçlandırması için Van’daki Tuşba Şehit Çetin Aysan Ortaokuluna, ibadethane ağaçlandırılması için Giresun’daki Bulancak Sarayburnu Camisi’ne ve gelir getirici tür zeytin ağaçlandırılması için Hatay’daki Bakras Orman Mahallesi’ne ve karayolu ağaçlandırması için Yalova’daki Osmangazi Köprüsü’nün Orhangazi çıkışına canlı bağlantılar yapılarak fidanlar dikildi.

Yalova bağlantısı esnasında Vali Tuğba Yılmaz, “Afrin şehir merkezine girmek suretiyle teröristlere, hainlere, zalimlere korku; mazlum sivil halka ise güven veren kahraman askerlerimize, güvenlik kuvvetlerimize şahsım ve tüm Yalova halkının selam ve dualarını iletiyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yöremiz için de önemli olan zeytin ağacımızın fidanını şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve burada bulunanlarla dikmek isteriz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tuğba Hanım’ı Afrin’e gönderelim” demesi üzerine, Vali Tuğba Yılmaz da “Emredersiniz Sayın Cumhurbaşkanım” karşılığını verdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.