AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Ünlü sanatçı Salman’dan destek istedi

Hayaller Gerçek Olsa Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve ülkemizin sevilen seslerinden olan Fulden Uras Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.

Tıpta EpidermolozisBülloza ismi ile bilinen Kelebek Hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yapan ve yaptığı çalışmaları Hayaller Gerçek Olsa Sosyal Yardımlaşma Derneği çatısı altında toplayan sanatçı Fulden Uras’a Başkan Salman’dan destek geldi.

Daha önce Çölyak ve Fenilketonüri hastalığı konusunda girişimler yaptıklarını belirten Başkan Salman; “Çocuklar konusunda çok hassas ve bir o kadarda duyarlı biri olduğumu belirtmek isterim. Sizin bu konuda yaptığınız çalışmaları ve girişimleri ise dikkatle takip ediyorum. Halk arasında Kelebek Hastalığı olarak bildiğimiz bu amansız hastalığa bir yakınımın yeni doğan çocukları da yakalandı. Yalova Belediyesi olarak ve Vefa Salman kimliğimle Çölyak ve Fenilketonüri hastalarına olduğu gibi sizlerin çıkmış olduğu bu yolda Kelebek Hastalığına yakalanan çocuklarımıza ve derneğinize destek vererek elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.