HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Topçular’dan yol çıkışı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hasan Topçular, 1997 yılında ihalesi yapılan Yalova-Armutlu yolu ile ilgili yetkilileri topa tuttu.

Yalova- Armutlu yolunu gündeme taşıyan MHP İl Başkanı Hasan Topçular, sert açıklamalarda bulundu.  “Kıtalar birleşti, Armutlu’da 1997’den beri bir yol bitmedi” diyen Başkan Topçular, 45 kilometrelik yolun 20 yıldır bitirilmediğini dile getirdi. Mevcut yönetimi topa tutan Topçular, yetkililerin bir an önce açıklama yapması gerektiğini söyledi ve o bölgede yaşayanların şikayetlerinin bitmediğini de dile getirdi.

‘Önce projeleri tamamlayın’

45 kilometrelik yolun 20 yıldır bitirilmediğini söyleyen Topçular, “İhalesi 1997 yılında yapılan ancak henüz bitmeyen, ilimizin müzmin sorunlarından olan Yalova-Armutlu karayolu hala bitirilemedi. Her sorduğumuzda; yeni tünel açıyoruz, viyadük yapıyoruz, bölünen yolu tamamlıyoruz dediler. Böyle diye diye 45 kilometrelik yolu 20 yıldır bitiremediniz. Bu konuda bölge halkının şikâyetleri hiç dile getirilmemekle beraber, bir yetkili de çıkıp demiyor ki; ‘şu aşamadayız ve yakında bitireceğiz.’ Yalova’da var olan sorunları, yerine getirilmeyen yatırım sözleri ve yapımı yılan hikâyesine dönmüş onlarca projeyi tamamlamadan yeni projelere heveslenmeyin” diye konuştu.

‘Yalova’ya rahat bir nefes aldırsınlar’

“Altı üstü 45 kilometre yol yapacaksınız. 6 tünel ve 4 viyadük bulunuyor. Bunların hepsi 45 kilometre. İnsan gücü ile yapılsa teknoloji kullanılmasa 20 yılda biterdi” biterdi diyen Topçular, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yol inşaatı var diye bölge halkı sabretti. Bugün biter yarın biter demekten, Yalova’ya gelmek istemez hale geldiler. Köstebek yuvasına dönen ara yollar, yağan yağmurla göllenen yollar, ilkel bir görüntüden başka bir şey değildir. Yol ve tünel yapma kahramanı olan hükümetin biran evvel bu yolu bitirip başta bölge halkı olmak üzere tüm Yalova’ya ve Yalova’lılıra rahat bir nefes aldırmasını istiyoruz. Biz Yalova’daki görevlilerden ilk önce mevcut yapımı süren projeleri tamamlamasını ondan sonra yeni projeler üretmesini bekliyoruz. Yoksa at temeli kalsın nasılsa biter mantığıyla bir proje istemiyoruz.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.