HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Sosyal tesisler hizmete girdi

Sosyal Belediyecilik anlayışına önem veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova’da bir ilke daha imza attı. Bad Godesberg Parkı içerisinde yer alan alanda yapımı tamamlanan Yalova Belediyesi Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Yalova Belediyesi tarafından ilk defa personeline yönelik Bad Godesberg parkı içinde açılan sosyal tesis, Yalova Belediyesi bünyesinde vatandaşlara kafeterya olarak da hizmet verecek. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışta Başkan Salman’a CHP İl Başkanı Özcan Özel, Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener, Belde Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye personelleri ve vatandaşlar eşlik etti.

 width=“Kentimizi Sevgiyle Büyütmeye Devam Ediyoruz”

“Belediye Sosyal Tesisinin açılışına hepiniz hoş geldiniz” diyerek söze başlayan Belediye Başkanı Vefa Salman, “Göreve geldiğim ilk günden beridir birçok ilkin altına imza attık. Türkiye’de ki illerin yüzde 90’ında belediye sosyal tesisi varken Yalova’nın yoktu. Bu benim yüreğimde kalan ağır bir yaraydı. Bunun neresi olabileceğine yönelik çok düşündüm. Bu yeri benden çok isteyen oldu. Ancak burası sahil kenti Yalova’nın önemli yerlerinden bir tanesiydi. Sosyalleşme adına, sosyal belediyecilik adına bugün burada sizlerin de katılımıyla hep beraber bu tesisle Yalova bir ilke imza atıyor. Bunun bana nasip olmasından ötürü çok büyük onur ve gurur duyuyorum. Bu duyguları bana yaşattıkları için emeği geçen bütün personelime sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Altını çizerek belirtmek isterim ki buradan sadece belediyemiz değil her vatandaşımız da faydalanabilecek. Halil İnalcık Kültür Merkezi içerisinde açılışını yaptığımız Engelsiz Cafe’den, Yürüyen Köşk içerisinde yer alan Yürüyen Köşk Kafe’nin modernizasyonuna kadar hepsi Yalovalı hemşehrilerim ve vatandaşlarımız için yapıldı. Her zaman söylediğim gibi bu dünyada bir cennet varsa orası Yalova’dır ve Yalova’mızı birlikte yönetmeye, sevgiyle büyütmeye devam edeceğiz. Bu tesisi daha öncede açabilirdik ancak bugün 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş tarihi. Bu anlamlı günde açılışı hep beraber gerçekleştirdik. Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun. Hepinizi seviyor, saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 width=Konuşmanın ardından Başkan Salman, protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesini keserek tesisi gezdi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.